Holubová přitom žánr sci-fi, ke kterému se kniha řadí, nevyhledává. „Když se do ní ale začtete, zapomenete, že to sci-fi je, protože má ohromný přesah," prozradila Blesku herečka, které je téma respektu k přírodě velice blízké. Sama se prý snaží jít příkladem celou řadou návyků, které mají životní prostředí šetřit.

„Až jednou naše prostředí definitivně zničíme, zničíme i náš život. Co pro to doma děláme nestandardního je, že když se vykoupu, můj muž tu vodu nakýbluje. Takže potom výkaly nesplachujeme pitnou vodou," radí upřímně Eva. A osvojila si i další návyky. „Co mě hrozně baví, a rozjely to holky na instagramu, je „neplastuj". Vracíme se k síťovkám a plátěným taškám našich matek, nosíme si do obchodu vlastní nádoby, aby nám to nedávali do těch jejich plastů, a podobně. Snažím se nekupovat si hadry, protože i výroba těch blbejch triček tu planetu něco stojí," rozohnila se.

A upozornila i na takzvané „žluté" nebezpečí, kterým je pěstování řepky. „To nemyslím jako kauzu proti někomu. Je to prostě plodina, která se musí tak moc hnojit, a takovejma sajrajtama, že to ničí podzemní vody. To dobrý hospodář nikdy neudělá, je to krátkozraké," dodává.

Video
délka: 03:07.20

Boj Evy Holubové o životní prostředí! Na záchodě nesplachuju, je jiné řešení! Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
31 fotografií