Herečka loni upadla během představení v divadle, odkud ji záchranka převezla do nemocnice. Tam ihned podstoupila operaci poraněné kyčle. Od té doby Vášáryová pravidelně rehabilitovala a snažila se dát do pořádku. A povedlo se! Na červený koberec tak Emília mohla vyrazit bez hole – přesto se zapřela do svých kolegů.

„Ještě mě čeká poslední rentgen po roce, aby mi doktoři řekli, že je to vše v pořádku. Zvládla jsem to a jsem ráda,“ svěřila Blesk.cz herečka, která si na premiéru oblékla šaty z bratislavského butiku La Fame. 

„Mám to tady na festivalu moc ráda. Vím, že jsem tady poprvé byla v roce 1965, ale nebyla jsem na každém ročníku festivalu. Ale jeden z nejmilejších, který jsem zažila, byl v roce 1991. To jsem byla v porotě a tehdy jsme se všichni po té revoluci nadechli, bylo to krásné,“ prozradila dále herečka. Ta v novém filmu režiséra Petera Bebjaka (46) ztvárňuje matku mafiána, který se svými kumpány pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety, drogy a také uprchlíky. 

Video
délka: 01:53

Emília Vášáryová: Po zlomenině kolena se léčím už rok! Blesk TV

Karlovy Vary jsou pro Vášáryovou poslední pracovní záležitostí před dovolenou. A jak ji prožije? „Já budu oddechovat. Do 15. srpna nebudu nic dělat, nechystám se na žádnou dovolenou,“ svěřila Emília, která se na premiéře setkala s kolegyní a kamarádkou Jiřinou Bohdalovou (86) či s bývalou první dámou Livií Klausovou (73).

VŠE O MFF Karlovy Vary 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
10 fotografií