Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Módní kritička Ina T. Blesku o Slavících: "Přestárlá" Gottová, Konvičková do budoáru, bizár a provinčnost

/
 • Ina T. zhodnotila Slavíky.
  22. listopadu 2021 ● 05:00

  Po čtyřech letech znovuobnovená anketa Český Slavík zná své vítěze, ale i poražené. Jako prohru lze označit i volbu moderátorů zesměšňujících sexuální obtěžování, urážejících ženy v sále rádoby vtipným označením „vy cuchty“, kumulujících nešťastný humor o hyperkorektnosti zavánějící misogynstvím, konče projevem rappera Řezníka, který byl paradoxně v rámci politického večera tím nejméně bizarním. 

  Bohužel i pocta Gottovi ve formě porevoluční šarády vyšla naprázdno a situaci zachránila jen dojemná řeč Ivany Gottové, jež byla adekvátní situaci i jejímu postavení. A jak na gala večeru dopadli příchozí hosté z hlediska módy?

 • 1.

  Sharlota Facka stylu 5

  Raperka se dlouhodobě prezentuje svým extravagantním, ke kolotočovým kouskům tíhnoucím vkusem, kterému odpovídá i model od návrhářky Debbie Brown. Naddimenzovaný převlečník s hladkou klopou, růžovou podšívkou a nápisy nahrazující klasickou toaletu by býval prošel, nebýt průsvitného, prádlo a křivky těla odhalujícího body, jež z modelu tvoří pouťový smeč dávající na frak dobrému vkusu. Samotné specifické líčení by pak daleko lépe vyznělo u jednoduššího modelu, neb tříští divákovu pozornost a ten neví, kam dřív s očima.

 • 2.

  Lilia Khousnoutdinova & Karel Janeček Volba renomované návrhářky vyšla 2

  Miliardář a filantrop na Slavících překvapil nejen svou řečí proti očkování dětí, ale taktéž zaujal tím, že ač se podle vlastních slov snaží o sjednocení společnosti, v sále seděl společně se svojí partnerkou celý přenos bez roušky. Matematik stavící se rád do role demokratického mesiáše na událost oblékl gala večeru odpovídající smoking, jenž mu však neseděl v ramenou. Jeho partnerka si nechala ušít hedvábnou róbu u renomované návrhářky Liběny Rochové, jež se inspirovala šperky z granátu a vltavínu. Střihově si pak pohrála s efektním řasením před hrudník a úderností linie dotáhla model ke stylovému purismu bez podbízivých efektů.

 • 3.

  Dagmar Havlová V osvědčeném lady stylu 2

  Bývalá první dáma, předávající cenu nejúspěšnější zpěvačce, pro akci volila šaty v jejím oblíbeném odstínu, královské modři. Sametová toaleta s lodičkovým výstřihem vyčnívala v ramenou řasenými, vycpávkami podpořenými rukávy, jež kontrovaly jinak jednoduchému střihu a dodaly róbě od Beaty Rajské na patřičné výjimečnosti. Kabelka odpovídající materiálu šatů je příjemně nerušivá, jen secesní, bohatě zdobený šperk ve výstřihu je vzhledem k nápadné horní části k diskuzi.

 • 4.

  Lucie Bílá Retro tendence 3-

  Stříbrná Slavice letos konečně vynechala černou barvu a uchýlila se ke svému dalšímu oblíbenému odstínu, a to k valéru bílé. Do té se zahalila v modelu od Borise Hanečky, jenž má na svědomí letošní karlovarský model pro Jitku Čvančarovou. A domnívám se, že ani tentokrát neměl při návrhu příliš šťastnou ruku. Kombinace do široké šatové vlečky přecházejícího saka s rovnými kalhotami cigaretového střihu se zdá být značně retro vzpomínkou na již viděné, nefunkční a popírající invenci i aktuální tendence. Poněkud zaostalý styling se pak projevuje i ve zpěvaččině účesu, stejně jako v dlouhé štrasové náušnici.

 • 5.

  Ewa Farna Bizarní těhotenský model 4

  Vítězka zlatého Slavíka v kategorii Zpěvačka roku neměla výběr modelu, vzhledem k pokročilosti svého těhotenství, úplně lehký. Overal od Moniky Vaverové kombinující koženku a lesklý, křivky těla obepínající materiál, však správnou volbou nebyl. Jeho atypické kontury v podobě naddimenzovaného volánu, jenž má zřejmě navodit pocit symetrie s rostoucím bříškem, evokuje především naivní amatérskou krejčovinu a zpěvačka působí jako uvězněná ve skafandru. Atak vnad v hlubokém, do stran rozevřeném výstřihu pak jistou ordinérnost celku podtrhuje.

 • 6.

  Olga Lounová Odér provinčnosti 5

  Autorskou tvorbu návrhářky Blanky Matragi vynesla zpěvačka, jež na poli dobrého vkusu svádí dlouhodobé bitvy, v nichž pravidelně prohrává. Nezdarem je i do vlečky rozvolněná, z aranžmá potištěné organzy řasená róba svědčící o touze o alternativu. Avšak jak lesklý polyesterový materiál, tak do záhybů naskládaný, neforemný střih mají jako celek, spolu se specifickým obutím, odér provinčnosti, jenž po zhlédnutí modelu ne a ne vyprchat.

 • 7.

  Ivana Gottová Rozpačitá variace fádnosti 4

  Róbu v kobaltové modři na slavnostní večer, kde předávala cenu pro Zpěváka roku, oblékla Ivana Gottová, která však ani tentokrát svojí volbou neomamuje. Nutno říct, že opět vybrala lady hodnou róbu, hodící se však pro ženu věkově starší. Pod prsy až k bokům jemně řasené šaty vynikají jen střihem rukávů s rozparky, absentují však sofistikovaností a vhodností k věku nositelky. Celkovému dojmu nahrává i retro účes s vlnami spuštěnými kolem obličeje, jenž dojem "staré mladé" pečetí.

 • 8.

  Markéta Konvičková Trapas v negližé 5

  Ačkoliv byl ještě před pár lety trend negližé a společenských pyžam aktuální, působil extravagantně a zajímavě, pod prsy stažený župan z hedvábného saténu s bohatým lemováním z rajčího peří podařenou volbou není. Zřejmě narychlo spíchnutý model doplněný střevíci s dalším peřím je vhodnou kombinací do budoáru, nikoliv na vysoce společenskou akci, kde měl možná vyznít provokativně, ale místo toho jen budil rozpaky.

 • 9.

  Marcela Skřivánková & Marek Ztracený Vítěz se zásadní výhradou 3

  Zatímco on oblékl na míru šitý smoking, který doprovodil černou košilí, motýlkem stejného odstínu a stylovými lakovkami, čímž jako jeden z mála přítomných dostál etiketě galavečera, jeho partnerka volila výraznou blyštivou róbu. Pajetkami bohatě posetý horní díl navazuje na nabíranou, objemnou taftovou sukni s páskem a rozparkem, a celek by byl nic proti ničemu, pokud by v něm křehká nositelka, jíž je horní část větší, nepůsobila tak utopeně.

   

  Vítěz kategorie Zpěvák roku, Nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls, ale též majitel Absolutního Slavíka byl rozhodně nejúspěšnějším mužem večera, jenž si své výhry patřičně užil. Nelze však nezmínit silnou kritiku, které zpěvák aktuálně čelí za text své písně Stává se to i v lepších rodinách, která normalizuje sexuální nátlak a znásilnění, jemuž v Čechách ročně čelí až 12 000 žen.

  Fotogalerie
  11 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 41

PetrSP7: O tom, jak chodím oblékaný já, doopravdy nikdo nepíše a ani by to nikoho nezajímalo. Ale naše provinční "celebrity" to mají jinak. Proto tam lezou, ne kvůli nějakému umění, předvádějí "outfity", případně "vyvádějí" nové milence / milenky. Pro mnohé z nich je to snad jediné, na co se zmohou...

(23. 11. 2021 10:23)

kaonkl: Stále nechápu, jakým právem může někdo kritizovat a komentovat, kdo v čem chodí oblečený. Každému by mělo být do toho .. nic. Nebylo by lepší nechat ty celebrity prostě dýchat ?? Ať si každý vezme na sebe, v čem se cítí dobře, pohodlně, v čem si myslí, že zazáří a ostatní by mu do toho neměli krafat.
Tihle samozvaní módní gurové, které nám cpe nejen Blesk, by měli mít zakázanou činnost pro podkopávání sebedůvěry a mrzačení psychiky.

(23. 11. 2021 02:43)

eskymo5: Souhlasím s Inou T, i v tom, že kritizuje text M. Ztraceného - Stává se to i lepších rodinách. Podívejte se na to. Je divné, že tomu násilí v textu někdo tleská. Vypovídá to hodně o tom, jakou úctu mají k sobě naše ženy. Jste mladé, nenechte si to líbit.

(22. 11. 2021 23:32)

Kalunka:

(22. 11. 2021 19:14)

Kalunka:

(22. 11. 2021 19:14)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy