Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Jasno 27°C

Jiřina Bohdalová (90) očima Iny T.: Stylovou ikonou nikdy nebyla, ale sází na luxusní šperky a hodinky!

/
 • Jiřina Bohdalová
  3. května 2021 ● 05:30

  Se jménem napříč generacemi oblíbené herečky a televizní bavičky se pojí přívlastky jako legendární i lidová, což vlastně vystihuje jistou ambivalenci, jíž dokáže v divácích vzbudit. Pro její až manýristický projev hlasu či jemně bizarní náklonnost ke všem prezidentům bývá terčem kritiky, a to bez ohledu na fakt, jak snadným je ve svém postavení i věku cílem. Upřít této devadesátku slavící herečce však nejde nejen silný komediální talent, jež předvedla v ženskou nerovnoprávnost v socialismu vystihující Dámě na kolejích, tak smysl pro dramatické polohy, které rozehrála v trezorovém Uchu či Fany.

  Stylovou ikonou Bohdalová sice ani v mládí nebyla, v jejím oblékání však můžeme najít několik inspiraci hodných prvků, jež můžou být i mladším ženám k užitku.

 • 1.

  Sází na luxusní šperky a hodinky

  Ač zažila bídu, mluví se o ní jako o šetrné a sama o sobě s oblibou tvrdí, že jako bohatá žít neumí, zdobí ji i na denní příležitosti nákladné šperky a doplňky. Perly, diamanty či brilianty v minimalistických špercích, jež nepřebíjí svou nositelů, jsou skvělou investicí i potvrzením osobního stylu dámy. Ta by se totiž od jistého věku měla levné, nízkou kvalitou zavánějící bižuterii zcela vyhnout. Hodinky Cartier v ceně přes 120 000,- jsou pak jasným stvrzením jejího vkusu na klenoty, které zvolené úměrně věku dodávají značnou sumou jištěný glanc.

  Jiřina Bohdalová
  Autor: profimedia.cz

 • 2.

  Šátky a šály nikdy nechybí

  Ač je dle mého názoru zvyk nosit od určitého věku šátky a šály ke všem outfitům překonaný, Bohdalová má pro tento doplněk obzvlášť slabost a stal se tak jakýmsi poznávacím znamením jejích outfitů. Úspěšnost kombinací je vrtkavá především tlakem na urputné ladění, kdy je šál vždy ve stejném odstínu jako halenka. Když už tedy na tomto doplňku lpíte, pohrajte si s barevným schématem tak, aby ho šál vhodně doplňoval, ale měl i svoji vlastní roli.  Vždy se pak snáz kombinuje v jedné paletě odstínů např. studených, teplých či pastelových barev.

  Jiřina Bohdalová
  Autor: profimedia.cz

 • 3.

  Kostýmky

  Obvyklým, v tuzemsku často vídaným omylem v oblékání zralých žen bývá kamuflování postavy v objemných neforemných stanech, které křivky nejen že neskryjí, ale ještě je naddimenzují. Bohdalové devízou je volba na míru střižených kostýmků, jež jí lichotí, působí elegantně a na úrovni. Herečce sluší v pase jemně projmutá saka, která nosí rozepnutá, stejně tak je dobrá volba rovných kalhot na puky. Pokud bych měla přeci jen něco vytknout, doporučila bych střih sak s fazónou klasické klopy, který svojí nadčasovostí nikdy nevychází z módy.

  Jiřina Bohdalová
  Autor: profimedia.cz

 • 4.

  Pozor na vzory

  Pruhy i florální motivy patří k velmi dobře kombinovatelným vzorům dodávajícím outfitu sezónnost i jistou texturu. Náročnějším printem ke stylingu je pak vzor zvířecí, jež na velké ploše zavání kýčem s laciným efektem. Ač Bohdalová zebru připomínající potisk šatů doplnila nerušivým černým kabátem, výsledek představuje provinční etudu tiše dokazující, jak je hra s animálním vzorem ošidná. Řešením je jejich použití na menších plochách či pouhých doplňcích.

  Jiřina Bohdalová
  Autor: profimedia.cz

 • 5.

  Ve střihové jednoduchosti je síla

  K Bohdalové romantické volány ani bohatá zdobnost typově nesedí a po dřívějších několika stylových eskapádách se zdá, že se našla ve funkčním minimalismu. To stvrzují ve skrze střídmě střižená saka, cardigany i lehké svrchníky, kterými ráda vrství své outfity. Právě zjednodušení a vytříbení střihů je základem šatníků, jež v čase neztrácí hodnotu ani styl.

  Jiřina Bohdalová
  Autor: profimedia.cz

 • 6.

  Barvy vládnou jejímu šatníku

  Ač jí sednou i neutrální odstíny béžové, oblíbila si barevný atak karmínové, bordó či ostře růžové. Ani v jejím věku není nutné halit se pouze do zbytečně nadužívané black&white, neboť barvy horní části outfitu značně ovlivňují dojem z naší tváře. Rozličně působící odstíny vůči našemu barevnému typu dokážou podtrhnout unavené rysy obličeje, nebo naopak přidat dojem energičnosti a svěžesti. Bohdalové slabost pro barevnost chválím, jen u látek radím volit méně lesklé materiály, které nepodléhají neustále se měnícím módním tendencím.

  Jiřina Bohdalová
  Autor: profimedia.cz

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 17

adamice: Její pověstný škleb, arogantní chování (''a víte, kdo já jsem?'') a nebetyčná drzost (zásadně vjíždí do zákazu vjezdu a parkuje na chodníku) mluví za vše. To, že je dobrá herečka je v tomto kontextu zcela jedno.

(06. 05. 2021 03:17)

frantacizek: Bohdalka je za mě jedna z nejlépe oblékajících se představitelek čs. šoubyznysu, zvláště v jejím vysokém věku se umí výborně omladit i oblečením tak, aniž by se jednalo o kýč, což považuji za základ v oblékání nehledě na trendy, které sám nereflektuji a u partnerky bych byl taky spíše pro, kdyby nosila, co ji sluší, omlazuje, cítí se v tom navíc dobře, ne co momentálně tzv. frčí a mně se vůbec nelíbí - namátkou ty široké rifle u holčin. Každé to dělá šílenou postavu a vypadá to na nich jako pytel při branném cvičení..

(05. 05. 2021 10:55)

trkic: Jestli tu babu někde potkám, nechám si od nï podepsat leták penny marketu, nebo aspoň zakroužkovat ...😇

(03. 05. 2021 16:03)

mbmb: nemam chut zde komentovat, nejen ze mazou a vyhrozuji na mem PC ,ale te pani se slusi poprat. Pracovita a setrna ,plati dane ,zivot s Radkem byl Pekny kopanec, banker ji okradl atd.Vubec nevypada stare, hrat umi.Tak at se dari

(03. 05. 2021 12:48)

illenne: Oblečení měla většinou hezké, ne vždy vkusné. Ale to je její věc. Herečka dobrá, proč ne, ale jinak mám raději její dceru Simonu, ta je vynikající herečka. Herectvím mi byla vždy Dana Medřická a hlavně také, jako člověk.

(03. 05. 2021 10:25)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy