Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Jasno 27°C

Módní kritička Ina T. o stylové ikoně Aně Geislerové: Nejenom výhry, ale i prohry na poli módy

/
 • Jak hodnotí styl Ani Geislerové módní kritička Blesku Ina T.?
  12. dubna 2021 ● 06:00

  Majitelka pěti Českých lvů, začínající jako modelka, projevuje blízkost k módnímu světu nejen kritiky vyzdvihovanými modely, ale i úspěšnými a v branži uznávanými kolekcemi pro dnes již zkrachovalé Pietro Filipi. Anna Geislerová, slavící 17. dubna své již 45. narozeniny, může být ostatním dobrým příkladem toho, jak během pár let vytvořit funkční a kompaktní styl.

  Chce se říct, téměř bez chyb. Brázdit zrádné módní vody bez většího zaváhání, které se čas od času nevyhne nikomu z nás, je hodno piedestalu ikony stylu, na který je tak často v médiích stavěna. Ač to pak některým zavání osobní sympatií či protekcí, její integrita stylu a pozvednutí úrovně českého módního rybníčku je neoddiskutovatelná.

 • 1.

  Módní ikona

  Aňa Geislerová patří v tuzemsku k nejobsazovanějším herečkám, vládne nejen stříbrnému plátnu, ale zdatně panuje i červenému běhounu. Jako jedna z mála českých celebrit chápe, nakolik je móda napojená na omamný svět filmu, a splňuje očekávání na prezentaci herecké star s aurou výjimečnosti. 

  Pro korektnost jsem zhodnotila nejen nejlepší modely představující tajemství osobního vkusu, z něhož můžete čerpat inspiraci, ale i ty nejhorší volby, které můžete brát jako chyby k poučení.

 • 2.

  PALEC NAHORU: Absence nahoty a vulgárnosti

  Ač jsem prošla hereččiny outfity od počátku kariéry, její vkus nikdy nesklouzával k obscénní lascivnosti, která se tak často vyskytuje u jiných celebrit. Geislerová si roky uchovává cit pro míru odhalení, rafinovaně dávkuje lepé křivky, ale detaily, jež jiní bez problému servírují na podnose, si nechává pro sebe. Nikdy se nesnažila být erotickými trumfy manipulující sexy divou, díky čemuž se stala ikonou vkusu. To může být zaslouženou satisfakcí.

  Tip k inspiraci: Černé zavinovací šaty ve stylu budoárového županu mají sice obligátní rozparek i výstřih, avšak obojí v míře fantazii stimulující, jež nositelku nepřebíjí.

 • 3.

  PALEC NAHORU: Čerpá z pánského šatníku

  Troufám si tvrdit, že jako jedna z mála v Česku umí prvky z garderoby opačného pohlaví vynést umně a inspirativně. Obleky pánského střihu jí dodávají nenucenost, hravost, i módní jedinečnost vyžadující vkus. Dandy look se stal její poznávací značkou potvrzující vysokou módní gramotnost.

  Tip k inspiraci: Kostkou a puky opatřený oblek je spolu s kvalitním bílým trikem variací, plnící stále platný trend over size. Černé lesklé polobotky na platformě jsou v zahraničí trendem a zábavným rošťáckým detailem místo ohraných lodiček.

 • 4.

  PALEC NAHORU: Důležitost detailu

  Cudná róba Valentino s kapkovitým výstřihem ve středu hrudníku a vrstveným barevným rozparkem prezentuje vysoce sofistikovanou řízu, kterou šperky Cartier vystřelují do luxusních hvězdných výšin. Jednoduché, ale i s levnějšími značkami snadno napodobitelné. Jako návrhářka několika kolekcí si je vědoma důležitosti odpovídajícího materiálu i zpracování ovlivňujícího finální dojem. Její veskrze strohé modely nikdy nehrají na strunu amatérské krejčoviny a definujícím momentem jejích outfitů je tak vysoká kvalita.

  Tip k inspiraci: Právě v detailech lze najít její úspěch i s ryze minimalistickými modely potvrzujícími smysl pro uniformitu zamítající styl. Vítězství kvality na kvantitou je pak zkušenost, kterou si z jejich outfitů můžeme přivlastnit.

 • 5.

  PALEC DOLŮ: Pozor na barvy

  I módní ikona, za kterou je Geislerová oprávněně považována, může šlápnout vedle. Jako zrzka má jistou paletu barev, která jí sluší a které se nejčastěji drží. Zřejmě kvůli módnímu experimentu sáhla po kvalitním, avšak barvou nevhodném kašmírovém svetru, díky jehož odstínu působí unaveně a mdle. Problematická je i kombinace kožené sukně ve studené šedé, která je s hřejivým odstínem velbloudího svetru v konfliktu.

  Tip k inspiraci: Zrzavé odstíny doprovází velmi světlá pleť a na to je vzhledem k volbě oblečení vždy nutné brát ohled. Ač se upouští od dříve oblíbeného výběru oblečení dle obecné barevné typologie, vědět, jaké odstíny vám prospívají, je nutnost.

 • 6.

  PALEC DOLŮ: Snaha sloučit neslučitelné

  Koncept rošťácky vyhlížejících outfitů k ní typově sedí, ale tady je kontrast stylů příliš strojený a místo přirozené drzosti z celku sálá snaha vynucené rebélie. Kýžený dojem tak nevychází jednak kvůli příliš lesklému obleku, který je sám o sobě out, ale též kvůli pletené čepici, která je tlačením na pilu a v této kombinaci nefunguje.

  Tip k inspiraci: I kombinace nekombinovatelného musí mít jistý koncept, myšlenku, ze které pojetí vychází, a brázdu, ve které se drží.

 • 7.

  PALEC DOLŮ: Nevhodný střih i potisk

  Svůj podíl na nepovedeném celku má jistě i bílý odstín vlasů který herečka musela změnit pro natáčení filmu Havel. Over size pytlovitý střih následovaný vazačkou na mašli zásadně zkracuje krk a retro potisk přidává neexistující kila. Vrstvy šifonu jsou v délce natolik nařasené, že šaty působí až nafoukle a dojmu nepomáhají ani jinak dobré kozačky.

  Tip k inspiraci: Beztvaré střihy šatů je možno zkrotit opaskem či vypasovanějším sakem, jež dodá celku formu. Prioritou je též vyvážení objemů, kdy prostorově výraznější vršek kompenzuje subtilní spodek.

 • 8.

  Galerie

  Aňa Geislerová je zkrátka ženou, jejíž styl se proměňuje, a to zejména kvůli skutečnosti, že neusíná na vavřínech a snaží se svůj styl stále posouvat a cizelovat. Drobné módní kiksy jí však neubírají na postavení ani hvězdnosti. Jen potvrzují, že při svém vývoji a hře s módou může zaváhat každý. Na její další modely se můžete podívat do naší galerie.

  VIDEO: Aňa Geislerová: Přiznala se ke krádeži módního doplňku!

  Video
  délka: 02:12.03

  Aňa Geislerová: Přiznala se ke krádeži módního doplňku! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

  Fotogalerie
  62 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 4

krkoun: Kráva

(24. 04. 2021 09:02)

nazor: Bohužel ona nosí většinou modely, které by si mohla na sebe vzít 80ti letá paní a taková usedlá móda pro 45ti letou ženu je nudná a bez šťávy. Hlavně, že je to značkové a drahé, nebo to dostane zadarmo, tak si to oblíkne.

(14. 04. 2021 23:51)

NovyZakon: Stylová ikona umí číst a psát ......

(12. 04. 2021 10:05)

lubosbeyr: Módníma hadrama to nezachrání.

(12. 04. 2021 07:58)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy