"Dokázali jsem odstranit dinosaury typu pana Topolánka, Langera, Vlčka či Paroubka," říká Kočí na chatu se čtenáři Blesk.cz a neuvědomuje si, že například Topolánek se odtřelil sám kvůli šokujícím výrokům pro magazín LUI.

"Každý den jezdím MHD, ať už v Praze nebo doma v Ostravě, a tak to zůstane. Všichni poslanci VV, stejně tedy i já, jsme odmítli využívat benefit cestování zdarma a naší dopravu si plně hradíme," chlubila se dále Kočí.

A soukromí? "Mám ráda sport, kino a sex - asi jako každý normální člověk," říká dáma, která si nemyslím, že je přísná. Celý CHAT čtěte níže:

Odhlédnuto od politické příslušnosti, kterou máme každá jinou, Vám opravdu upřímně přeji pevné nervy a udržení nasazení, se kterým jste se vrhla do bouřlivých vod vysoké politiky. Hezký den. (Mgr. Alena Borůvková) 
Dobrý den Aleno, moc děkuji.
Máte nějaké koníčky, pokud ano, jaké? Děkuji. (Eva) 
Dobrý den, mezi moje největší koníčky patří sport, na který však momentálně nemám čas. Už teď se velmi těším, až si zajdu do kina na nějaký dobrý film nebo si zajdu zaběhat.
Dobry den, minuly tyden jsem Vas videla v tramvaji v Praze, jsem rada, ze nejezdite limuzinou. Eva (Eva) 
Dobrý den, každý den jezdím MHD, ať už v Praze nebo doma v Ostravě, a tak to zůstane. P.S. všichni poslanci VV, stejně tedy i já, jsme odmítli využívat benefit cestování zdarma a naší dopravu si plně hradíme.
Dobrý den, zajímalo by mě, jak vyjednávání o vládě zvládáte? Musíto být docela náročné, co vaše okolí, rodina, přítel... jak to snášejí?  (Martina) 
Dobrý den, naročné to skutečně je. Rozhodně víc než jsem čekala. Poslední dobou spím tak 4-5 hodin denně a rodina a přátelé mne bohužel příliš nevídají.
Souhlasíte s tím,že Vás zatím Nečas a Kalousek drtí při jednání o programu?Nedopadnete jako strana zelaných,která za koryta odkývala všechno???? (sonipp) 
Dobrý den, rozhodně nesouhlasím. Nikdo nás nikde nedrtí. Naopak, podívejte se na souhrn věcí, které se již dnes podařilo prosadit a uvidíte kolik jich je z našeho programu.
Sbírejte zkušenosti a zústavete lehce v pozadí nebo vás to semele.Držím palce!Jirka P.S. Očekávám,že s korupcí opravdu zatočíte,vždyť je již neúnosná!!! (virago) 
Dobrý den, velice děkuji za podporu a doporučení:-)
Je to jen pár týdnů a už je z vaší VV strany poskok a podržtaška dinosaurů, svazáka Nečase a megazloděje Kalouska, nestydíte se? Jste jen strana na jedno použití, stejně jako Zelení a za tenhle podvod zaplatíte, to si buďte jisti! Nakonec už John přiznal, že se to hlasování na internetu, kterým se oháníte, dá zfalšovat, tak si to užívejte, odkud to jde! (Honza) 
Dobrý den, nemáme se za co stydět. Z žádné naší priority jsme neustoupili a ani neustoupíme.
Kam se vlastně vaše strana řadí-je levicová nebo pravicová?Nějak je mi záhadou!Ale hlavně se nyní vymlouvá na nutnost dohody a kompromisů výměnou za křesla ve vládě.Zradila svůj programza pár stříbrných.Jste opravdu tak prodejní?A vy osobně se cítíte povolaná jednat o vládě,o osudech milionů lidí?Jste mladší než mí synové, a vidím,jak jsou ještě nezralí,i když VŠ už dávno absolvovali.Nemám k vám důvěru! (bomba) 
Dobrý den, v dnešním světě již není možné definovat, co je pravicová a co levicová politika. My řešíme problémy, které trápí občany nikoliv přežitou pravo-levost. Věci veřejné nic nezradily a nikdy nevymění svůj program a své priority za vládní křesla. Je jasné, že politika je věcí kompromisu, ale v základních bodech jsme a budeme nekompromisní (boj s korupcí, zdanění hazardu, přímá volba, zvýšení platu učitelů, důchodová a zdravotní reforma).
Mrzí mě,že se hrnete do vysoké vládní funkce.Jasně to ukazuje na to,že nemáte v sobě kapku soudnosti.Nemáte životní zkušenosti a o Vašem vzdělání by se mohlo také diskutovat.Volila jsem VV,teď mě to velmi mrzí,nečekala jsem ,že VV nemá dostatek kvalitních,vzdělaných lidí a bude nominovat lidi Vašeho typu.Nejsem schopna se dívat na současná jednání politiků,kde působíte jako pěst na oko.Zase budeme ostatním státům pouze pro posměch. (Michaela) 
Dobrý den, do žádné vládní funkce se rozhodně neženu a vždy jsem to jasně říkala.
Milá slečno, ráda bych věděla jestli jste kandidovala proto, aby jste byla lidem prospěšná vy nebo aby si váš děda vyřizoval některé otázky nedořešené z doby své činné služby v armádě? (Deli) 
Dobrý den, do politiky jsem se rozhodla vstoupit proto, že jsem byla znechucena politickou (ne)kulturou a zejména proto, že jsem chtěla, aby politika byla opět služnou veřejnosti. Můj děda, který anvíc mé angažmá nepodporoval a není a nikdy nebude naším členem, na to neměl nejmenší vliv. Do odborného týmu jsem ho přizvala na základě skutečnosti, že je jedním z mála odborníků na bezpečnostní strategii.
Dobry den, mam na Vas dotaz, chtel jsem behem techto voleb zmenu, zmenu tykajici se novych tvari, proto sem Vas volil, ze jste meli v programu boj s politickymi dinosaury, avsak to, ze najednou Vam Kalousek, Parkanova a dalsi z TOPky nevadi me dost nemile prekvapilo, mate pomerne silnou rozhodovaci pravomoc v koalic, bez Vas se holt nic neprosadi, zklamali jste me, a prista Vas volit nehodlam. Jinak alespon doufam, ze prosadite raznejsi boj s korupci, meli by jste trvat na agentu provokaterovi, protoze TOP a ODS se toho boji. a asi vi proc. Jinak Vam preji hodne uspechu.  (Volic VV) 
Dobrý den, kdo z nás by před půlrokem věřil, že se Věcem veřejným podaří z české vrcholné politiky odstranit dinosaury typu pana Topolánka, Langera, Vlčka či Paroubka. Už tento samotný fakt, ke kterému jsme významně přispěli, je podle mne jasným úspěchem VV. Co se koaličních vyjednávání týče, už dnes máme velké úspěchy: zdanění hazardu, přímá volba prezidenta, omezení imunity, snížení platu politiků, podpora podnikatelů zavedením jednoho inkasního místa, platba DPH ze zaplacených faktur, efektivnější čerpání evropských peněz apod. A to rozhodně není málo, naopak. Moc děkuji za Vaši podporu a doufám, že nakonec své negativní stanovisko k volbě naší strany na základě námi prosazených bodů přehodnotíte.
Dobry den, Kristyno, rada bych se zeptala na Vas nazor, jste pro zachranny financni balicek EU vznik evropske ekonomicke vlady? Taky jsem postrehla, ze chcete zrusit ministra pro evropske zalezitosti. Jak chcete ale zarucit, ze bude rozsahla evropska agenda spravne koordinovana z ministersva zahranicnich veci, kdyz pod EU spada hospodarska politika, imigracni a azylova politika, zemedelska politika...? Dekuji za Vasi odpoved. Ema, studentka FSV UK (Ema) 
Dobrý den Emo, co se týče záchranného balíčku EU, myslím, že ČR jako nečlen eurozóny by neměl na tomto participovat. Momentálně máme vlastní ekonomické problémy, které musíme řešit, a proto s podporou Řecka, které nota bene podvádělo ve svých výročních zprávách, nesouhlasím. Co se vzniku evropské ekonomické vlády týče, je můj názor stejně záporný. O rozpočtu, jeho výši a zejména složení musí vždy rozhodovat národní vláda. Dovedu si však představit formu jisté konzultace s EU, ovšem nezávazné. Co se zrušení postu ministra pro evropské záležitosti týká, nemění to nic na významu této agendy, která je samozřejmě pro ČR velmi podstatná.
Dobrý den. Myslíte si vzhledem k Vašemu věku, že můžete posuzovat stav naší armády a dávat podněty k její reorganizaci ? Děkuji za odpověď (Petr Novák) 
Dobrý den, k tématu restrukturalizace armády se nevyjadřuji pouze já, ale zejména naši odborní konzultanti (ať už z MO, akademické sféry apod).
Dobrý den, volil jsem VV kvůli boji proti korupci, podaří se Vám změnit zákon o veřejných zakázkách, aby se tendrů nemohli ůčastnit firmy s akciemi na doručitele? Čím si vysvětlujete, že tuto skutečnost nechce měnit Topka s ODS? Děkuji za odpověď a přeji pevnou vůli při prosazovaní předvolebního programu. (michal) 
Dobrý den, boj s korupcí byl naším klíčovým bodem a proto již dnes můžu klidně říci, že zákon o veřejných zakázkách dozná velkých změn. Už dnes se nám podařilo prosadit testování korupční odolnosti. Věřím, že co se akcií na doručitele týče, nakonec nalezneme shodu i s našimi partnery. Je to pro nás velmi důležitý bod.
Jak dlouho se o politiku zajímáte a máte nějaké zkušenosti. Doufám že ne a budete neposkvrněný list, proto jsem volila VV a ne papír do odpadu. (V. Simon) 
Dobrý den, o politiku se zajímám o dětství a proto jsem si ji vybrala jako svůj studijní obor. Praktické zkušenosti jsem získávala během své práce úřednice v Poslanecké sněmovně a na zahraničních stážích.
Dobrý den, kde berete tolik sebevědomí na to, že právě vy, samozřejmě narážím na nízký věk a pramalé životní zkušenosti, můžete dobře spravovat naši zemi? Díky za odpověď (Zdeněk) 
Dobrý den, voliči jasně ve volbách rozhodli, že si přejí do politiky nové a mladé lidi, kteří přinesou nový svěží vítr a způsob komunikace. O svém výběru do vyjednávacího týmu jsem nerozhodovala já, ale vedení strany na doporučení pana předsedy. velmi si toho cením a věřím, že mohu do vyjednávání, navzdory mémo věku přinést to, co voliči očekávájí od nové generace politiků
dobrý den,chci se zeptat: Jak je možné,že české firmy zaměstnávají cizince-slováky, ukrajince, mongolce a přitom naše lidi propouštějí a je nabírají a přitom by tak rádi naší lidé dělali. Úřady práce prodlužují prac. povolení. (René) 
Dobrý den, bohužel se tak mnohdy děje v oborech, kde není ze strany českých zaměstnanců příliš velká poptávka. Je však potřeba systém nastavit tak, aby byla primárně podporována zaměstnanost občanů naší země.
Dobrý den Působíte velice nepřístupně, jste opravdu taková ?  (pekpe) 
Dobrý den, tento dotaz je spíše na ostatních. Myslím si však, že rozhodně taková nejsem:-)
Pani Koci, neni Vam trapne? Vase radobystrana pripomina spolek ochotnickejch amateru... Uz par hodin po volbach, jste porusili prvni slib, kterym jste lakali volice, ze nebudete vladnout z Kalouskem (nezkousejte na me kecy typu "volici to chteli" Volici chteli i Paroubka, jinak by se tezko dostal do snemovny....) Penize na min. skolstvi z min. obrany taky nevysly, a tak bych mohl pokracovat bod po bodu programu vasi strany. Jste jen dalsi, kteri jen slibuji a blazni se raduji... Myslite si, ze vas lidi budou volit v senatnich volbach, kdyz vidi, co jste za lhare? A posledni vec, uz mate koncepci, jak v Praze zavest Metropolitni policii? Kdyz jsem si o tom s vami pred volbami psal, tak jsem z vasi odpovedi zjistil, ze absolutne nemate poneti o tom, co to je a jak funguje PCR a MP. A pritom jste tento bod meli stale v programu... Jen me tesi, ze jsem Kecy verejne nevolil a nikdy nebudu! (lolek) 
Dobrý den, mrzí mne, že jste podlehl mediální prezentaci, že jsme něco z našeho programu neprosadili. Momentálně stále jednáme a tudíž není možné říci, že jsme z něčho ustoupili. Naproti tomu již dnes můžeme jasně říci, že se nám podařilo prosadit antikorupční balíček včetně testování korupční odolnosti (což byl náš klíčový bod programu), zdanění hazardu, zavedení přímé volby prezidenta, podporu podnikání apod.Co se týče škrtů v oblasti armády a přesunu těchto peněz do rezortu školství je to pro nás nadále absolutní priorita.
Vážená paní Kočí, chtěla bych se zeptat, zda si opravdu myslíte, že zavádění školného zvýší kvalitu našich vysokých škol? Jsem studentkou medicíny, a i přesto, že nejsem odborníkem přes ekonomii a finance, je pro mě tento postup poněkud zarážející. Z hlediska EU jsme stále pod průměrem vysokoškolsky vzdělaných lidí, dále student, který ukončí studium a ještě před nástupem do zaměstnání bude zadlužen, je pro firmy " neperspektivním zbožím". Pokud nedosáhne průměrného platu, zaplatí tuto "půjčku" stát - tedy my. Proti školnému nebudu mít námitek, až dosáhne platová úroveň ČR standardu EU.  (Klára) 
Dobrý den, rozhodně maximálně podporuji myšlenku zavedení školného. To však musí být součástí kompletní reformy vysokého školství. Rozhodně však musí být školné doplněno možností nízkoúročených půjček a možností zisku stipendia pro výborné studenty. Zavedení školného však rozhodně nesmí zabránit rovnému přístupu občanů ke vzdělání. proto jsme prosadili model odloženého školného. Vzhledem k faktu, že se to bude týkat všech absolventů, nebudou na to brát firmy žádný ohled, navíc podobný systém funguje v celém západním světě.
maš rada sex (pepa) 
Asi jako každý člověk
Jaké značky jsou vaše brýle? (Mirek) 
Přeji krásný den, mám několik druhů brýlí, např. Diesel, Vogue
Paní poslankyně, jak velký vliv na Vaše rozhodování mají lidé jako Nahodil, Hrdlička apod.? (Alena) 
Dobrý den, s uvedenými pány se vůbec nestýkám, tudíž na moje rozhodování nemají žádný vliv.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co uděláte pro to, aby VV nedopadli jako Zelení v minulé vládě. Zatím to vypadá, že máte slušně našlápnuto k jejich následování. (Radek) 
Dobrý den, rozhodně si nemyslím, že by VV následovaly Stranu zelených. Naopak, my jsme jasně řekli, že se neženeme za křesly, ale prioritou pro nás je náš program. Z něj už dnes jsme prosadili velkou část, zejména z oblasti boje proti korupci (např. testy korupční odolnosti) či zdanění hazardu.