Sedmačtyřicetiletá zpěvačka zde zahrála své hity z diskoték jako You Keep Me Hangin' On. Přestože tisícům diváků nabídla také rockovější písně, pobavila je spíše svými známějšími tanečními hity.

Fotogalerie
3 fotografie

"Ahoj, Malá Skálo," pozdravila po první skladbě diváky Wildeová, která patřila v 80. letech mezi nejpopulárnější anglické zpěvačky a pohybovala se ve stejné lize jako její vrstevnice Madonna. Hned první singl Kids In America v roce 1981 se stal hitem a bodoval v americké i britské hitparádě. I když byla typickou hvězdou anglického popového nebe osmdesátých let, koncertovala i s představiteli nové vlny, jako byli Duran Duran nebo Adam Ant.

Video
délka: 00:35.84

Kim Wilde na festivalu Martin Mithofer (Blesk)

 

V průběhu konceru na Malé Skále Wilde překvapila také převzatými písněmi, jako například I'll Stand By You, známé v podání kapely Pretenders.

Druhý den festivalu sledovalo o něco méně lidí než páteční program. Odpoledne dala řada návštěvníků kvůli velkému teplu před muzikou přednost koupání v nedaleké Jizeře.

Ti, kteří zůstali na koncertu mohli vidět silný moment: Richard Krajčo vyhlásil minutu ticha za mrtvého bubeníka Chinaski Pavla Grohmana (+38). Video zde:

Video
délka: 00:17.29

Richard Krajčo vyhlásil minutu ticha Martin Mithofer - Blesk

 

A ti, kteří potkali Jirku Pomeje, mohli slyšet zajímavé věci o Ivetě Bartošové. Video zde:

 

Video
délka: 00:23.06

Jiří Pomeje Martin Mithofer

(Více o Benátské noci čtěte zde!)