„Moje rodná Opavo. Jak moc je mi líto, s čím se opět po letech potýkáš. Soucítím se všemi lidmi, kteří jsou postiženi povodněmi. Myslím na vás a posílám hodně sil,“ napsala v neděli na Instagram. „Velký respekt a obdiv všem záchranným složkám, které neúnavně pomáhají,“ uvedla v příspěvku, který podepsala jednoduše „Ivana“, jako by se i po letech cítila jednou z Opavských…

Ivana Gottová se narodila v Opavě 20. ledna 1976 jako Ivana Macháčková a vystudovala tam také střední zdravotní školu. Její rodiče – Petr Macháček a Blanka Krejčí – se rozvedli, když byly Ivaně teprve čtyři roky. Podle dostupných informací byl vztah Ivany a otce dlouhá léta pod bodem mrazu. Až před lety se měli usmířit a Petr oslavil s dcerou i její svatbu s Karlem Gottem. Jejich znovunalezené rodinné štěstí však netrvalo dlouho, otec, který pracoval na Opavsku jako geodet, zemřel na infarkt ve věku 63 let v roce 2012.

Opava se nyní potýká s velkou vodou, která začala zaplavovat město v nedělních brzkých hodinách, na sídlišti Kateřinky voda místy dostahuje stále až dvou metrů. Podle informací ČTK řeka Opava v Opavě a Krnově už kulmimovala, opadává jen velmi pomalu. Aktuální informace sledujte v naší ONLINE reportáži. 

Extrémní deště a povodně v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Refresh
20:36
16. 9. 2024

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) do dnešního odpoledne evidovala 600 oznámených škod za více než 52 milionů korun. „Více než kdy dříve platí, že hlášení škod je na úplném začátku a v dalších hodinách a následujících dnech očekáváme další enormní nárůst oznámených škod,“ sdělila mluvčí Renata Čapková. 

20:28
16. 9. 2024

„Od dnešního večera dojde k částečnému omezení komerčních vlaků ČD na lince Ex1 Praha – Olomouc – Ostrava – Třinec, a to z důvodu nedostatku strojvedoucích, kteří jsou buď sami postiženi povodněmi anebo se aktuálně nemohou dostavit do zaměstnání z důvodu nesjízdných železnic a silnic,“ informoval večer na síti X ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Tyto spoje byly kvůli omezení na koridoru v provozu jen v úseku Praha - Olomouc. Cestující mohou využít Valašský a Slovácký expres.

20:25
16. 9. 2024

„Situace obci Česká Ves je v současné době z hlediska přívalu vody již ustálená a voda pomalu opadá. S tímto se však odkrývají škody, které tato povodeň napáchala. Převážná část obce je bez jakékoliv infrastruktury. Nejde voda, plyn, elektřina,“ popisuje aktuální situaci obec Česká Ves na Jesenicku. Podařilo se alespoň zajistit záplatí věci jako pitnou a užitkovou vodu. 

„Bohužel je Česká Ves úplně odříznutá od silničního i vlakového spojení. Jediné spojení s Jeseníkem je lesní cesta přes Lázně Jeseník. Bohužel začíná docházet k jejímu velkému vytížení a bohužel i zneužívání od osob, které se jezdí do obce pouze podívat. Proto se začalo pracovat na provizorním silničním propojení obce s Jeseníkem. Všichni doufali, že se nebude opakovat rok 1997, kdy obci prošla stoletá voda. To, co však přišlo, je svými důsledky daleko horší,“ konstatovala radnice na síti Facebook.