Nejdřív si Ryba přál, aby mu Holki vystoupily na kulatinách. Pak ale vznikla i myšlenka na společný song Já dneska slavím, který by se mohl stát novou narozeninovou hymnou.

Zábava i prachy

Z původního dívčího kvarteta dnes vystupují už jen tři. Klára Kolomazníková (44) Holki před lety opustila, protože se vydala na sólovou dráhu, a zůstala tak Radana Labajová (43), Kateřina Brzobohatá (42) a Nikola Šobichová (42). Přestože už jsou za ta léta z puberťaček spíše mámy od rodin, stále obrážejí hudební festivaly a mají energie na rozdávání. „Strašně nás to baví. A to, že je to koníček, který vydělává peníze, je vlastně úplně ta nejlepší kombinace,“ prozradila pro iDnes Šobichová.

Párty pro Viktorku

Nikdo ale netušil, v jak velkolepou oslavu se spojení drsňáků ze skupiny Rybičky 48 a holek ze skupiny Holki nakonec zvrhne! Natáčení klipu v pražském kostele Sacre Coeur (Srdce Ježíšovo) totiž muselo být v jednu chvíli náhle přerušeno – kytarista Michal Brener (32) dostal zprávu, že je jeho partnerka v porodnici, a tak za ní okamžitě odjel. Protože se ale prvorozená dcera Viktorie klubala na svět vcelku rychle, Michal se ještě stihl na natáčení vrátit!

Zbytek kapely i další muzikanti z českých rockových kapel, kteří v klipu rovněž vystupují, mu připravili bouřlivé přivítání. Radostná událost tak přidala klipu další rozměr, natáčení se totiž proměnilo v opravdu rozjetou párty!

Šlo mu o život

Sám jubilant Kuba Ryba se přitom před pár lety doslova znova narodil. Měl totiž dlouhodobě problémy s lymfatickými uzlinami a podstoupil i komplikovanou operaci. Později se ukázalo, že šlo o lymfangiom, tedy nezhoubný nádor.

V únoru 2019 se ale zánět vrátil, a to v mnohem větším rozsahu. Jelikož šlo o život ohrožující nález, byl Ryba ihned hospitalizován a prodělal další operaci, při které ale hrozilo poškození nejen lícního nervu, ale také nervu, který zajišťuje pohyb jazyka! Což by Kubovi znemožnilo zpívat. „Bylo mi pětatřicet, měl jsem větší respekt, větší strach a víc jsem začal poslouchat svoje tělo. Přestal jsem fetovat a tolik chlastat. Nejvíc jsem se zmírnil po narození syna,“ nechal se slyšet hudebník.

Video
Video se připravuje ...

Nejkrásnější členka skupiny Holki se vdala: Plakala nevěsta i ženich Hana Höschlová, Jan Jedlička

Zůstaly jen tři

Kapela Holki slavila největší úspěchy v 90. letech, kdy vznikla jako protiváha chlapecké skupiny Lunetic. Proslavila se hity Pro tebe, Spolu či Senzační. První rozpad přišel po pěti letech, když odešla Klára Kolomazníková.

Největší comeback Holki zažily v roce 2022, kdy se jim po konci covidové pandemie začaly množit nabídky na vystoupení. Zůstaly už jen ve třech a klidně by se místo Holki mohly jmenovat třeba Mamki, protože společně už vyvedly šest ratolestí! Radana má syna Teodora, Nikola dceru Viktorku a syna Filipa, a Katka dokonce dítka tři: Anabel, Lauru a Adama!

Fotogalerie
79 fotografií