Ať už byla matka s dcerou rozhádaná, nebo ne, bolest z náhlé ztráty dítěte je vždy strašná. Když se Jana dozvěděla, že její dcera v neděli 5. května náhle zemřela, zhroutila se. Kvůli potížím s vysokým tlakem jí šlo i o život.

Zdrcená a zoufalá

„Nemohla ani vyjít z domu. Byla zdrcená a zoufalá,“ svěřil Blesku blízký přítel. „Nedokázala jít na smuteční akt v divadle a ani na mši v Ludmile. Ani s doprovodem někoho blízkého. Dokonce řekla, že by se nemohla zúčastnit ani uložení do hrobu,“ popsal situaci muž, který je v současnosti zničené Janě Postlerové velkou oporou. V hrobě na Vinohradských hřbitovech už odpočívají její muž režisér a herec, hvězda filmu Vyšší princip Alexander Postler st. (†58) a také zeť Zdeněk Hrášek (†62).

Syn jen v divadle

Na zádušní mši a při ukládání do hrobu nebyl ani její vnuk Damián (30). Syn zesnulé herečky sice objevil maminku v kuchyni mrtvou, ale dost dobře jako těžký autista nechápe podstatu věci. Nejspíš žije v tom, že máma jen někam odešla a zase se vrátí. Damián v doprovodu ošetřovatele zvládl jen akt v divadle. Na mši v Ludmile se už neobjevil, přestože kněží k němu několikrát během loučení promluvili. Panovaly obavy, že by mohl třeba nevhodně rušit pietní chvíle. Od sousedky z domu dostal ráno růži, kterou vzorně položil na jeviště vedle dalších květinových darů. Když se rakev přesouvala na obřad do kostela, Damián se svým doprovodem odešel domů.

Bylo na něm vidět, že mu velké množství lidí okolo nedělá vůbec dobře. Potřeboval zase svůj klid. 

Video
Video se připravuje ...

Dcera Postlerové (†59) Jana Magdaléna: Co řekla mamince nad rakví? Blesk TV

Kolega Jan Šťastný: Říkal jsem jí hysterko!

Dojemně se loučil také Jan Šťastný (58). Naposledy spolu hráli v inscenaci Český román – on Karla Čapka a Simona jeho ženu Olgu Scheinpflugovou. „Byli jsme spolu třicet dva let tady na Vinohradech a předtím pět let v Národním divadle. Hodně jsme hráli partnery,“ upozornil herec. „Když jsme se potkali u fermanu a viděla naše jména, řekla jen – proboha, už zas?!“ Kdykoli se potkali, měli »zdravicí« rituál: „Říkala mi Honzajs a já jí – jak se vede, hysterko?“ A nakonec herec připomněl životní krédo Olgy Scheinpflugové, kterým se řídila i Simona: „Nežiju proto, abych hrála, ale hraju proto, abych mohla žít...“

Video
Video se připravuje ...

Töpfer na pohřbu Postlerové (†59): Bude mi chybět zvonivý smích a čistá duše. Blesk TV

Hvězdy u rakve a tajný vzkaz

Už před desátou hodinou přešlapovali fanoušci Simony Postlerové před vinohradskou scénou. Téměř každý s kytkou v ruce. Když se otevřelo divadlo, v němž herečka působila přes 30 let, někteří se uklonili u rakve a odešli, hodně jich ale usedlo do hlediště. Mezitím se ve služební vrátnici také netrhly dveře.

Video
Video se připravuje ...

Pohřeb Simony Postlerové (†59): Zhroucený bratr Alexandr promluvil... 

Rozloučit se a stát čestnou stráž přišly včera ty největší hvězdy. Dagmar Havlová (71) kdysi sdílela se Simonou Postlerovou hereckou šatnu, stejně jako Jiřina Bohdalová (93). Ta přišla i s dcerou Simonou Stašovou (69). Petra Kostku (85) doprovázela manželka Carmen Mayerová (79), u rakve stáli Jiří Štěpnička (77), Kateřina Brožová (56), Bára Hrzánová (60) a Ladislav Frej (81). Igor Bareš (58) položil k rakvi tajný vzkaz.

První láska

Přišla i Simonina první láska herec Ivan Trojan (60). Prožili spolu krásných šest let. „Bolí to...“ plakal Trojan tiše u Simoniny rakve. Někteří herci jako Naďa Konvalinková (73), Miloslav Mejzlík (72), Dáša Zázvůrková (42), Aleš Procházka (61) se z divadla vypravili i na mši, která začala v jednu odpoledne. Sloužili ji čtyři faráři, dva z kostela Nejsvětějšího Srdce Páně z náměstí Jiřího z Poděbrad, kam před smrtí »přestoupila« od sv. Ludmily na náměstí Míru, nepřišli. Po obřadu se rakev s ostatky vydala na Vinohradský hřbitov, kde má rodina hrob.

Fotogalerie
106 fotografií