Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Nejsilnější momenty rozloučení se Simonou Postlerovou (†59): Dcera Jana promluvila nad rakví, zhroucený bratr a smutek exmilence

/
 • Rozloučení se Simonou Postlerovou
  14. května 2024 ● 15:53

  Rodina, kolegové, přátelé i veřejnost se rozloučila s předčasně zesnulou herečkou Simonou Postlerovou (†59). První pietní akt se konal v jejím domovském Divadle na Vinohradech, pak v kostele svaté Ludmily a nakonec byla v soukromí uložena do rodinné hrobky.

 • 1.

  Šátky v hlavě

  V Divadle na Vinohradech se sešly desítky jejích kolegyň a kamarádek. Některé si do vlasů uvázaly šátek, jak ho nosila Simona. 

  Třeba by ji to potěšilo,“ přemýšlela nahlas herečka Antonie Talacková (45), manželka Igora Bareše (58)

  Šátek ve vlasech měla Naďa Konvalinková (73), nebo Zuzana Vejvodová (43).

 • 2.

  Bývalý milenec Ivan Trojan

  Ivan Trojan (59) měl se Simonou Postlerovou kdysi partnerský vztah. Před rakví se poklonil a byl na něm vidět velký smutek. V ruce nesl kytičku bílých tulipánů. 

  O Ivanovi Trojanovi Simona Postlerová moc často nemluvila. S hrozným zážitkem se svěřila jen do knihy s názvem 1989 očima 30 slavných osobností.

  Chodila jsem v roce 1989 s Ivanem Trojanem, jenž coby voják v létě podepsal Několik vět, které aktivně šířil jeho bratr Ondřej. Projevil tím velkou odvahu, protože ho za to coby politicky nepohodlného přeložili z Armádního uměleckého souboru k tankistům do Humenného, daleko na východní Slovensko. Jednou jsem tam za ním byla, bylo to něco otřesného, bála jsem se, že mu tam půjde o život,“ přiznala herečka.

 • 3.

  Dcera Jana

  Velkou sílu v sobě našla jediná dcera herečky Jana (32), když se rozhodla promluvit nad rakví.

  Ahoj mami, pořád tomu nedokáži uvěřit, pořád tě vidím, jak mi máváš na ulici a vzájemně se hledáme. Jak se směješ a chrochtáš u toho. Jak krabatíš čelo při děkovačce, když mě hledáš v hledišti. Někde jsem slyšela, že jsi prý měla smutné oči, i když nechápu, proč to říkají, pro mě jsi nikdy neměla smutné oči. Nejvíc hrdá jsi byla na roli maminky, vím, jak jsi nás milovala, a když jsme se s bratrem narodili, byly to tvé nejoblíbenější dny. Jsem vděčná, že jsem měla za maminku tebe, žádnou jinou bych nechtěla,“ promluvila nad rakví dcera herečky Jana Magdalena. „Mám tě ráda, mami.

 • 4.

  Zhroucený bratr Alexander

  Velmi těžce nesl pohřeb bratr Simony Alexander, kterého doprovodila hereččina kamarádka z dětství Hanka. 

  „Skončilo naše dětství. Už jsem tady na tom světě zůstal sám,“ řekl Blesku plačící Postler. 

  Úžasný člověk, krásná holka, znaly jsme se od šesti let. Zažily jsme spolu krásné i smutné věci,“ řekla Blesku Hanka. 

 • 5.

  Petr Vacek

  Velmi dojemná slova v divadle pronesl herec Petr Vacek (59)

  V neděli jsme měli ročníkový sraz a čekali jsme na tebe. Pak přišel Míla Mejzlík a řekl, že už nikdy nepřijdeš. Všichni tě znají jako paní Postlerovou, jako slavnou herečku, tu veselou veverku, ale my tě známe jako tu hubenou holku,“ vzpomínal Petr, který jeviště rozesmál historkou o kočkách. „Milovala jsi tu písničku z Popelky, tu jsme si zpívali společně. Znala jsi všechny hlášky z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje,“ dodal herec, který neudržel slzy. 

 • 6.

  Věnce a květiny

  Jak v divadle, tak v kostele byla rakev s ostatky Simony Postlerové obložená květinami a věnci. 

  Srdce s růží poslal Nadační fond Dvojka srdcem. Věnce poslala divadla na Vinohradech a Radka Brzobohatého, Herecká asociace, Státní fond kinematografie, farníci od svaté Ludmily, Letní Shakesperovské slavnosti, prezident republiky Petr Pavel (62)...

 • 7.

  Zádušní mše

  Hodinu po skončení pohřbu v Divadle na Vinohradech se konala zádušní mše v nedalekém kostele svaté Ludmily. Vedlo ji šest kněžích, kteří ji znali a měli rádi.  

  Rozloučení rodina vybrala záměrně, protože tady se Simona v roce 2016 loučila s manželem, muzikantem Zdeňkem Hráškem (†62), který podlehl po dlouhém boji rakovině. Před třemi lety zde herečka s velkou radostnou nadějí žehnala svatbě dcery Jany Magdaleny (32) s nastávajícím mužem Danem, kteří z ní také před rokem udělali babičku.

 • 8.

  Dojemná slova kněze

  Zde čerpala sílu, zde truchlila za mrtvého muže, zde nacházela sílu,“ řekl kněz, který slouží na faře ve Svatém kopečku. „Janinko a Damiánku, měli jste tu nejlaskavější ženu. V poslední době se těšila, že je babičkou, že občas mohla trávit čas s vnučkou Magdalénkou.“ 

  Paní Simonku jsem znal tak 20 let. Ani si nepamatuji, ve kterém představení jsem ji poprvé viděl. Nejdřív jsem v deseti letech poznal Damiána, který chodil na náboženství, pak jsem poznal jeho tatínka. Velmi si vážím přátelství s paní Simonkou," netajil se kněz. 

 • 9.

  Herecké legendy

  Rozloučit se přišla Jiřina Bohdalová (93) s dcerou Simonou Stašovou (69), Petr Nárožný (86), Jaroslav Satoranský (84), Petr Kostka (85) s manželkou Carmen Mayerovou (79), Dagmar Havlová (71) a desítky dalších...

 • 10.

  Uložení do hrobu

  Po zádušní mši byla rakev s ostatky herečky převezena na vinohradský hřbitov, kde je pohřbený její milovaný manžel Zdeněk Hrášek a tatínek. 

 • 11.

  Galerie

  Video
  Video se připravuje ...

  Dcera Postlerové (†59) Jana Magdaléna: Co řekla mamince nad rakví? Blesk TV

  Fotogalerie
  411 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 11

caribika: Nechápem, ako môže novinár napísať k Trojanovi, že exmilenec. Mali kedysi vzťah, keď boli mladí, ale titulovať ho po rokoch v súvislosti s pohrebom týmto slovom, je cez čiaru.

(15. 05. 2024 06:36)

jiri vorel: těžko. navíc je o let mladší 😃

(15. 05. 2024 06:10)

miroslav vecera: Orle jen aby tě nepřežil.

(15. 05. 2024 03:07)

miroslav vecera: Orle jen aby tě nepřežil.

(15. 05. 2024 03:07)

Uživatel_5674361: Vy jste ale ubožák.

(14. 05. 2024 21:17)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy