Mimo jiné prozradil, že rodina stále nezná přesné příčiny hereččiny nečekané smrti. Sestru velmi miloval a s jejím náhlým odchodem v noci ze 4. na 5. května se zatím nedokáže smířit. „Pořád píšete o mámě, ale jsou i jiní členové rodiny,“ posteskl si s tím, že ani neví, zda Jana Postlerová (80) na poslední rozloučení přijde. „Podívejte se, všude je něco, to samé prostě v naší rodině. Ale pojďme mluvit o Simonce,“ poukázal na 20 let dlouhé mlčení mezi sestrou a maminkou.

Skončilo dětství

Když se ho Blesk zeptal na hlavní vzpomínku na sestru, ubrečený odpověděl: „Skončilo naše dětství. Už jsem tady na tom světě zůstal sám...“ Po boku mu v tu chvíli stála společná kamarádka Hanka. „Simonka byla úžasný člověk, krásná holka, znaly jsme se od šesti let. Zažily jsme spolu krásné i smutné věci,“ prozradila Blesku. Rodina Simony Postlerové ani v den pohřbu neznala přesnou příčinu jejího náhlého skonu. Výsledky pitvy ještě od úřadů neobdržela. „Pořád nic nevíme…,“ odešel s pláčem do zázemí divadla bratr Saša. Během posledního rozloučení pak seděl v druhé řadě uprostřed a ustavičně plakal. Stejně jako na následné zádušní mši u sv. Ludmily.

Video
Video se připravuje ...

Pohřeb Simony Postlerové (†59): Zhroucený bratr Alexandr promluvil... 

Mám tě ráda, mami

Maminka by na ni byla hrdá! Vedle profesionálních herců promluvila nad rakví také dcera zesnulé Jana Magdalena (32). „Ahoj, mami, pořád tomu nedokážu uvěřit...,“ začala svou řeč a všichni měli v tu chvíli pocit, že slyší její matku. Má totiž podobnou dikci. „Jedinou útěchou je mi vědomí, že jste tam nahoře s tátou zase spolu. Že on hraje a ty zpíváš. Že jste se s radostí shledali, protože jste nedokázali být jeden bez druhého. A že jste tam, kde jste vždycky chtěli být. U Boha, kterého jste tak moc milovali,“ připomněla dcera, která je jako její rodiče silně věřící.

„A nakonec i já věřím, že tohle není konec, že se znovu shledáme, ve světě, kde už nebudou slzy ani bolest, ani smrt. Ve světě, kde bude pokoj, svoboda a láska. A do té doby mi budeš moc chybět. Mám tě ráda, mami,“ zakončila Jana Magdalena takřka tříminutovou řeč. Její projev byl jedním z těch vůbec nejsilnějších, jež v divadle zazněly.

Fotogalerie
142 fotografií