Damián nejspíš žije v tom, že máma jen někam odešla a zase se vrátí. Zvládl jen akt v divadle. Na mši v bazilice sv. Ludmily na pražském náměstí Míru se už neobjevil, přestože kněží k němu několikrát během loučení s herečkou promluvili. Panovaly obavy, že by mohl třeba nevhodně rušit pietní chvíle.

Od sousedky z domu dostal ráno růži, kterou vzorně položil na jeviště vedle dalších květinových darů. Když se rakev přesouvala na obřad do kostela, Damián se svým doprovodem odešel domů. Bylo na něm vidět, že mu velké množství lidí okolo něj nedělá vůbec dobře. Potřeboval zase svůj klid. 

Našel mámu mrtvou 

Byl to právě Damián, kdo našel slavnou herečku v neděli 5. května bez známek života. Protože se mu nedařilo zdánlivě jako by jen spící maminku vzbudit, vyhledal pomoc u souseda, akademického malíře docenta Petra Pavlíka (76). 

Video
Video se připravuje ...

Dcera Postlerové (†59) Jana Magdaléna: Co řekla mamince nad rakví? Blesk TV

„Nesměle zaklepal na dveře. Když jsem otevřel, postěžoval si, že nemůže probudit maminku,“ popsal Pavlík Blesku smutné a šokující chvíle. „Šel jsem s ním, v kuchyni byla Simona, mrtvá na židli. Byla silně věřící, tak jsme volali faráře Jakuba Berku. Když to nebral, protože sloužil mši, došli jsme pro něj do kostela,“ konstatoval malíř.

Nemůže být sám

Po smrti maminky zůstal mladík, který potřebuje pomoc okolí, minimálně pět dní doma osamotě. „Všichni víme, že Damián nemůže být sám,“ tvrdí soused Pavlík. 

Nenadálou situaci teď řeší i Jan Korseska (62, ODS), starosta Prahy 2, která navíc byt, v němž herečka se synem žila, vlastní. „Máme tak trochu malý prostor k činům. Z pohledu zákona je to (Damián) normální a zdravý chlap,“ řekl Blesku Korseska.

„V současné chvíli je v péči rodiny a Praha 2 komunikuje s jeho lékařkou, magistrátem, sestrou Janou a určitě bude o Damiána řádně postaráno,“ dodal starostlivý starosta.

Fotogalerie
338 fotografií