Obvykle to na filmových premiérách chodí tak, že se celebrity projdou po červeném koberci a hýří úsměvy na všechny strany. To se ale tentokrát nepodařilo, respektive by to ani nebylo moc vhodné. Akce ovšem jistě odložit nešla, a tak se Lucerna přece jen zaplnila hvězdnými tvářemi.

Z hvězd, co se ve filmu blýskly, dorazili například půvabná Slovenka Zuzana Mauréry či Adrian Jastraban, který se před časem definitivně vymanil z role Bedřicha Lišky v nováckém seriálu Ulice a v současnosti ho vídáme ve Zlaté labuti. 

Dál se přišli podívat například herci Jiří Ployhar či Pavel Rímský, ale též Tomáš Töpfer. Ten se zde mohl potkat i se svým bratrem Pavlem, jenž dělal společnost své partnerce, herečce Jitce Sedláčkové.

Nechyběly ani krásné dámy, v čele s modelkou a lékárnicí Janou Doleželovou. Ta přišla navíc stylově oděná v černé, skoro jako by tušila, že večer se ponese lehce v pietním duchu.

Rozhodně ale nevládla pohřební atmosféra, došlo i na společné focení filmové delegace, přičemž jeden z mužů byl navíc zahalen ukrajinskou vlajkou. Všichni ale především oslavovali nejen nový film Muž, který stál v cestě o Františku Kriegelovi (†71), který se jako jediný z představitelů pražského jara vzepřel vedení Sovětského svazu a nepodepsal takzvaný moskevský protokol, tedy kapitulaci tehdejšího československého vedení po invazi vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa.

Ale jistě došlo i k uctění památky zesnulého kolegy jménem Dano Heriban. Ten si ve filmu zahrál Alexandra Dubčeka (†70). Ovšem slavnostní premiéry se už bohužel nedožil. Zemřel poměrně náhle, i když měl před smrtí zdravotní problémy, kvůli kterým k němu přivolali sanitku. Stěžovat si měl na bolesti zad. Den před smrtí měl být dokonce v nemocnici. Co přesně bylo příčinou jeho skonu, ale zatím není jasné. 

Video
délka: 02:29.79
Video se připravuje ...

Lékárnice Jana Doleželová konečně kápla božskou: Jsem zadaná! Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Fotogalerie
137 fotografií