Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Gottova (†80) dcera Charlotte slaví 17. narozeniny: Jak s ní šel čas?! Od »nedělňátka« po krásku

/
 • Gottova (†80) dcera Charlotte slaví 17. narozeniny: Jak s ní šel čas?! Od »nedělňátka« po krásku
  Aktualizováno - 1. května 2023 ● 09:30
  30. dubna 2023 ● 05:00

  Británie má svou princezničku Charlotte (7), u nás je nejslavnější nositelkou tohoto jména jednoznačně dcera Karla Gotta (†80) a Ivany Gottové (47) - Charlotte Ella. Ta právě v neděli 30. dubna slaví 17. narozeniny. Jak s ní šel čas?

 • 1.

  Narození princezničky

  První dcera Karla Gotta s Ivanou, tehdy ještě Macháčkovou, přišla na svět 30. dubna 2006. Shodou okolností se, stejně jako letos, jednalo o neděli. Holčička, která dostala jméno Charlotte Ella, je tak »nedělňátko«. Zda jí to opravdu přineslo štěstí, nebo je to jen pověra, už posuďte sami.

   

 • 2.

  Slavná fotka

  Jedna z prvních a vůbec nejslavnějších fotek Charlottky pochází z chvíle, kdy si ji její rodiče odváželi z porodnice domů, na Bertramku. Zapózovali tehdy poprvé jako rodina a vše to jen předznamenalo, jak velký zájem budou média mít o fotky Charlottky.

 • 3.

  Dětská roztomilost

  Jelikož Karel a Ivana se veřejnosti nevyhýbali, ale účastnili se mnoha společenských akcí, na některých se s nimi později ukazovala už i maličká Charlotte. Někdy nabručená, jindy usměvavá, každopádně objektivy ji milovaly vždy.

 • 4.

  Svatba mámy a táty

  Velkou událostí v životě Karla Gotta byla jeho svatba. Už to vypadalo, že ho žádná žena k oltáři nedostane, ale pak přišla Ivana a vše bylo jinak. 7. 1. 2008 v 16:30 hod. v americkém Las Vegas proběhla veselka, na níž nemohla chybět ani Charlotte, ačkoliv měla sotva rok a půl. Z obřadu si prý nic nepamatuje, ale na krásné chvíle, kdy byla malou družičkou pro své rodiče, má alespoň památku v podobě fotografií.

   

 • 5.

  Už nikdy jedináčkem

  Ve své podstatě nebyla Charlotte jedináčkem nikdy, jelikož Karel měl již dvě dospělé dcery - Dominiku a Lucii. Ovšem s nimi Charlotte přece jen v jednom domě nevyrůstala, a tak si chvíli mohla dopřávat pozornost rodičů, jakou jedináčci mají. Ale v květnu 2008 se to změnilo - na svět přišla její mladší sestřička Nelly Sofie. Když si ji přivezli z nemocnice, malá Charlotte pózovala jako správná starší sestra. Nezdálo se, že by žárlila... A holkám to vydrželo. Vždy se zdálo, že mají moc hezký vztah. 

 • 6.

  První role na divadle

  Brzy se ukázalo, že obě holčičky jsou navíc velmi talentované... No, mají být po kom, že? Charlotte už jako malá zazářila v několika muzikálech - první roli měla v  představení Mata Hari v Divadle Broadway, které mělo premiéru v roce 2013. Bylo jí tedy jen 7 let.

 • 7.

  V Antoinettě i se sestrou

  O rok později triumf zopakovala, když se postavila na jeviště po boku kamarádky rodiny Gottových Moniky Absolonové (46), a to v muzikálu Antoinetta - královna Francie. Menší roličku tam získala i Nelly Sofie, ta ale jen v přestrojení chlapce přeběhla po jevišti a neměla repliku. To Charlotte už coby zkušenější a průbojnější sestra pořádně zářila.

 • 8.

  První role ve filmu

  Společně se svým tatínkem Karlem Gottem si Charlotte již v necelých deseti letech zahrála i ve filmu! V polozapomenutém snímku Decibely lásky s písničkami Michala Davida (62) z roku 2016 si Gott zazpíval skladbu To stárnutí zrádné spolu s Ivou Janžurovou (81). Charlotte jim pak ale romantickou scénu narušila, když tatínka tahala za rukáv a chtěla, aby se už vrátili domů. Tedy samozřejmě jen v rámci scénáře. V reálu si jistě drobnou roličku užívala. 

 • 9.

  Dabing

  Už jako dítě si Charlotte vyzkoušela také práci ve studiích, ať již v tom nahrávacím či v dabingovém. Dabingu se věnovala především v letech 2016 a 2017 a namluvila do českého znění například herečku Oonu Laurenceovou (nyní 20) ve filmu Bojovník či  filmovou dceru Hugha Jackmana (54) Austyn Johnsonovou (dnes 17) v Největším showmanovi

 • 10.

  Zástup na Slavíkovi

  V roce 2016 se také Charlotte Ella zhostila velmi důležitého úkolu. Když se v listopadu konalo předávání cen Slavík a tatínek kvůli komplikacím po operaci páteře nemohl dorazit, sošku do voliéry za něj přebírala právě ona. „Tatínek mě sem poslal, protože maminka ani Nellinka nejsou fotogenické, nebo se nechtějí ukazovat před kamerou,“ řekla mimo jiné tehdy v proslovu Charlottka a nezapomněla ani na slavnou větu alá tatínek: „Tak tohle jsem opravdu nečekala.“ Její šatečky pak zdobilo 40 zlatých slavíků. A do ruky dostala toho 41. 

 • 11.

  Když draka bolí hlava

  Ale zas tak moc dramatické to s tím neukazováním se Nellinky asi nebude, protože netrvalo dlouho a obě dcery si po boku Karla Gotta zahrály v pohádce Když draka bolí hlava. Mistr v ní trochu nepochopitelně musel mluvit slovensky a Kamila Magálová (72) zase česky. Zahrál si ale kováře a měl možnost se na plátně objevit jak s Nelly, tak i s Charlotte. A s druhou jmenovanou pak navíc nazpívali k této československé pohádce z roku 2018 i ústřední píseň. 

 • 12.

  Srdce nehasnou

  Zatímco Nelly pak už dávala přednost spíše tanci, Charlotte se zkrátka »potatila« o něco víc a dostala do vínku krásný hlas. V roce 2019 dokonce Charlotte s Karlem nazpívali společný duet s názvem Srdce nehasnou, k níž složil hudbu Richard Krajčo (45) a na textu k ní s ním spolupracoval Petr Harazin (33).

   

  Tehdy jen nejbližší rodina a okolí tušili, že Gott je na tom zdravotně špatně a jeho odchod se blíží. Text, kde zaznělo třeba i „Někdy se ví, co Bůh chystá...“, leccos napovídal. Pro Charlotte muselo být neuvěřitelně těžké něco takového zpívat, navíc v dané situaci. Přesto to vše zvládla se ctí a v květnu 2019 se videoklip stal na internetu pořádným hitem.

 • 13.

  Nejsmutnější chvíle

  O to smutněji vyzněl krásný text ve chvíli, kdy už byla v obraze i veřejnost. Na podzim roku 2019 zpěvák Blesku přiznal, že trpí akutní leukemií. 1. října 2019 pak navždy odešel. 11. a 12. října se s ním loučila celá zem. Nejvíce samozřejmě truchlila vdova Ivana a mladinké dcerky Charlotte a Nelly. I na zádušní mši bylo vidět, jak bojují s emocemi, ale držely se statečně. 

 • 14.

  Instagramová hvězda

  Po smrti táty se dámy Gottovy zcela pochopitelně spíše stáhly do ústraní. Ovšem sem tam se najde nějaká ta výjimka. Například v únoru 2021 si Charlotte založila účet na instagramu. Stačilo zveřejnit pár fotek a zapózovat jako modelka a hned si všichni uvědomili, že už nám z malé holčičky roste mladá dáma. Přece jen už jí bylo patnáct let. Její fotky zaujaly okamžitě velké masy lidí a brunetka měla rázem 80 tisíc sledujících, překonala tak i účet svého otce. Později ale některé fotky zase zmizely... 

   

  Dnes má Charlotte profil stále jen s pár snímky, ovšem se 120 tisíci fanoušků.

   

   

 • 15.

  Pocta tátovi

  Radost tatínkovi by jistě udělala i tím, jak ho ještě dnes zastupuje na akcích a vzdává mu hold. Například v roce 2022 na koncertě Pocta Karlu Gottovi zazpívala spolu s Darou Rolins (50) slavný duet Zvonky štěstí.

   

  „Bylo mi ctí vystupovat na poctě mému tatínkovi v O2 aréně,“ okomentovala to Charlotte tehdy právě na instagramu. 

 • 16.

  17. narozeniny

  Čas letí jako bláznivý a z malého děvčátka je půvabná 17letá slečna. Právě 30. dubna slaví narozeniny, poslední před tím, než se stane plnoletou. Zda bude mít oslavu jen rodinnou, nebo bude slavit třeba s přáteli, těžko říct... Jisté ale je, že Charlotte, která je svému tátovi velmi podobná, nám ještě v budoucnu jistě leccos předvede. 

 • 17.

  VIDEO

  Na mnohé další, leckdy téměř neznámé fotky Charlotte, se podívejte v galerii pod videem.

  Video
  délka: 01:51.89
  Video se připravuje ...

  Dojemný dárek od Ivany Gottové fanouškům Karla (†80): Zveřejnila soukromé video! Facebook Karel Gott

  Fotogalerie
  185 fotografií

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 20

kapr: To ano né takto Gott byl teplomet a sperma si nechal odebrat před XX lety možná jste nebyla ani na světě natož v koulích sousedovic Žeryka

(01. 05. 2023 00:35)

kapr:

(30. 04. 2023 23:59)

Jiří Zvěřina: Ano, ale i obráceně - táta si ji moc neužil... Věčná škoda...

(30. 04. 2023 23:32)

ctenar09: No, tvářičkou celá po tátovi, ale ten otrávený ksicht na předposlední fotce....

(30. 04. 2023 19:01)

zuzakirsch: Nechte ty holky na pokoji. I slavní herci a další umělci měli děti a nikdo je neotravuje. Jestli tedy ten článek nezadala a s fotkami neiniciovala její maminka.

(30. 04. 2023 16:24)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy