Kdysi, konkrétně v roce 2008, sliboval, že ve stáří bude sedět už jen na chalupě, dopoledne psát scénáře, odpoledne hrát golf a pak už jen posedávat na verandě s kávou v ruce. Kde se vzal, tu se vzal rok 2023 a Marek Eben si znovu bere úvodní moderátorské slovo na tiskovce k StarDance XII na Kavčích horách.

„Poprvé bude s Terezkou moderovat StarDance pracující důchodce,” vtipkoval Eben, který je nejen prošedivělý, ale i šedou eminencí celé soutěže. Bez něj se prý nerozhodne vůbec nic. „Ano, jsem už v důchodovém věku, ale pořád žiju v naději, kolik mi spočítají. Zatím nebyl čas o důchod zažádat,“ pobavil svou parťačku Terezu Kostkovou (46), s níž si v důchodovém věku velmi dobře vydělává.

Jeho honorář se v největším projektu České televize pohybuje dle informací Aha! v řádech desítek tisíc za jeden přenos. Navíc pravidelně moderuje i Ples v Opeře, za který měl dostávat zaplaceno 200 tisíc korun. Pravidelně taky jezdí na mezinárodní festival do Karlových Varů. Dle svých slov si kšefty ale nevybírá podle výše odměny. 

„Lidi čekají, co z vás vypadne. A mělo by z vás vypadnout. Třeba takový běžný ples. Na nich nejsou lidi zvědaví na nějaké intelektuální kecy, to by mě nebavilo! Tam prostě nejezdím,“ uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas 2.

„Vím, že nemám šanci dostat publikum na svou stranu. Pak to vždycky tomu pořadateli rozmlouvám, aby se mi všichni nesmáli,“ dodal Eben, proč odmítá obyčejné bály, i kdyby za ně měl 50 tisíc korun.

 

Video
délka: 01:15.60
Video se připravuje ...

MAREK EBEN O MODEROVÁNÍ CEN TÝTÝ David Turek, Tomáš Sovinský

Fotogalerie
45 fotografií