Koncem minulého týdne se herec Jiří Langmajer na instagramu pochlubil dojemným videem, které zachycovalo převoz jeho maminky z hospicu domů. Ve svém příspěvku uvedl, že maminka znovu našla chuť do života - a co víc, i když se obával, že jeho maminka už nikdy nebude chodit, stal se zázrak. „To nejsou sestřičky ošetřovatelky, to jsou andělé z Hospicu svatého Lazara v Plzni,“ rozplýval se. A nyní se k tomu vyjádřil i jeho mladší bratr Lukáš.

Herec známý z trilogie Bobulí uvedl, že maminka měla několikrát namále. „Maminka měla zaděláno, její cesta zdála se moc složitá. Složitá natolik, že v odrazu lesku očí jako by říkala, že už se jí nechce jít dál. Několikrát jsem byl povolán k rozloučení a několikrát atakován vlnou emocí, která mě přelila,“ popisoval představitel řidiče Vildy ze seriálu Slunečná okamžiky, kterých se podvědomě obávají všechny děti - tím spíše, když jejich rodiče dosáhnou určitého věku...

Video
délka: 00:31.77
Video se připravuje ...

Jiří Langmajer si maminku odvezl z hospicu domů. Instagram

Vše se ale v dobré obrátilo. „Teď maminka sedí doma, někdo by možná řekl, že utekla hrobníkovi z lopaty, někdo, že ještě nenastal její čas. Ať tak či tak, sedí doma žena, která se ráda usmívá a překážky hodlá překonávat, neb od toho v životě jsou,“ zdůraznil Lukáš s tím, že „všechno se dá zvládnout, stačí chtít a mít okolo sebe přející a milující. Možná uzřela anděla, možná, že andělé neexistují, jsou to lidé“, odkázal nenápadně na dost podobná slova svého bratra o zdravotnících.

Do Jiřího si rýpnul ještě jednou, a to když uvedl, že se mu o maminčině zdravotním stavu původně nechtělo psát vůbec.  „Nechtěl jsem se zpovídat v pokleku před svým telefonem,“ poznamenal. Patrně na rozdíl od Jiřího...

Jeho slova i selfíčko s maminkou podpořili svými „lajky“ i komentáři kolegové a kolegyně z umělecké branže, například herečky Veronika Arichteva (36), Alice Bendová (49), Miluše Šplechtová (65) nebo Martina Preissová (47), či herec Karel Zima (51).

Fotogalerie
56 fotografií