Český zpěvák Petr Sepéši byl životní láskou Ivety Bartošové (†48), a jak se sama nechala slyšet, přišla s ním dokonce i o panenství. Je však otázkou, jestli tato životní láska byla doopravdy opětovaná... Ačkoliv zpěvačka na svém milém nekriticky visela, Sepéši měl podle svědectví mnohých vztah k ní velmi chladný. A ačkoliv z jejich hitu Knoflíky lásky jen sálá vzájemná něha, vše bylo, zdá se, jen fasádou.

„Nemiloval ji nikdy. Byla mu spíš na obtíž. Když si přivedl holku, vyváděla neuvěřitelný scény. Bouchala do zdi hrncem, křičela, brečela. Často jsme ji museli zamknout,“ říká Gottlieb, který mladým zpěvákům pronajal doma jeden pokoj.

29. července 1985 došlo k tragické nehodě, kdy zpěvák nestačil odjet ze železničního přejezdu v ojeté škodovce, kterou si krátce předtím pořídil společně s Ivetou. Ostatně i řidičák mladého zpěváka ještě voněl novotou.

Za vše prý mohla údajně jeho netrpělivost. Přestože blikala výstražná světla a závory byly dole, vlak se dlouho neblížil. Sepéši už podle všeho čekat déle nechtěl, a tak dupl na plyn. V ten moment se ale už motorový vlak přiblížil k přejezdu a došlo k neodvratné tragédii. Mašina podle policejních spisů údajně táhla Sepéšiho vůz 100 metrů. Zpěvák byl na místě mrtvý.

Ivetu Bartošovou tak čekala zpráva, která jí navždy změnila život. Ještě den předtím ji Petr Sepéši vezl za rodinou do Frenštátu kvůli operaci mandlí. Co následovalo, bylo však jako ze špatného filmu.

„Petr byl úžasný! Byl takový šikovný a ukecaný blonďáček. Hrozně se nám líbil... Byli spolu něco přes rok a Petr potom zahynul... Když se to dozvěděl manažer Tomáš Gottlieb, zavolal na policii do Frenštátu, protože jsme neměli doma telefon, aby nám oznámili, co se stalo, a aby Ivetka zůstala doma a nejezdila do Prahy,“ vzpomíná matka Bartošové v knize Miroslava Graclíka Moje dcera Iveta. „Iveta spala, nechtěli jsme ji v noci budit, a protože jsem měla ranní směnu a manžel odpolední, měl za úkol ráno, až vstane, jí opatrně říct, co se stalo...“

Dceru se rodičům ale od drastického dopadu zprávy uchránit nepodařilo. „Ivetka reagovala hrozně. Měli jsme potom strach, že ztratí nervy. Pořád jen chodila venku okolo domu, dívala se do nebe a říkala, že tam vidí Petra, že na ni mává, nebo že s ním mluvila. Opravdu to bylo hrozné,“ sdělila. „Mysleli jsme, že se zblázní. Chodila jak bez ducha a říkala, že končí, že už nebude zpívat,“ líčila v knize po letech Ivetina matka Svatava.

Je možné, že tato tragédie přece jen mohla být zlomovým okamžikem v nalomení nervové lability křehké zpěvačky, a halucinace tak mohly být první vlaštovkou, která předznamenala její osud a smrt pod koly vlaku. Stejný, jako měla její první láska.

Video
Video se připravuje ...

Iveta tajně o Rychtářovi: Je to hajzl, který se jen šňoří! TV PĚTKA, REDAKCE BLESK.CZ

Fotogalerie
31 fotografií