Dveře Galerie Vaňkovka se otevřely úderem sedmé hodiny večerní. Miroslav Šimůnek vyvedl svou partnerku, doprovázeli též jeho kolegyni Nelu Boudovou. Ve trojici se také vyfotili. A kde byl Jan Tuna, Nelin partner? „Ten slaví v Praze, on netančí. Máme trochu krizi, ale věřím, že se to zlepší,“ přiznala v živém vysílání pro Blesk.cz Boudová.

„Mám velkou radost, že vyhrál pan Petr Pavel, to je velký důvod k radosti a tanci. Řekla jsem si, že protančím střevíčky!“ dodala nadšeně Nela v reakci na výsledek prezidentských voleb. Zato Šimůnek s partnerkou, pro niž byl ples částečně pracovní záležitostí, se rozhodli zůstat apolitičtí. Několik kandidátů prý chtělo jejich podporu, ale oni odmítli.

Těhotná Švantnerová, premiéra pro Partyšovou

V růžové přišla Nikol Švantnerová, přestože že nosí pod srdcem potomka. Doprovod jí dělal partner. „Ale nejsme takoví, že bychom zbytečně pózovali a ukazovali se,“ uvedla s tím, že ho dál bude šetřit. „Přítel nechce a já to respektuju.“ K volbám se též vyjádřila, a to ve smyslu, že je šťastná a generála volila. „Uvidíme, zda vydržím, nebo budu jako Popelka do půlnoci na hotelu.“

Dorazil též Ladislav Špaček s manželkou. „Samozřejmě budeme tančit. Ale jsem mizerný tanečník, neohrabaný,“ prozradil Ladislav. Jeho žena zase prozradila, že ho zná už z tanečních, a tak to může potvrdit.

Gabriela Partyšová přišla v róbě Zuzany Lešák Černé, ale ještě se hodlá převléct do šatů od svatebního salonu. Stejně tak šperky si ještě vymění. „Budu představovat dvoje šperky a oboje vyžadují jiné šaty.“ Rovněž přišla s partnerem, načež přiznala, že je to jejich premiéra na veřejnosti. „Myslím, že jsme si zvolili správně, ale to ukáže asi až čas,“ okomentovala volby.

Zpěvačka Kate Mátl se připravovala narychlo, protože se vrátila z Německa a její malá dcerka byla trochu nemocná. Přesto si vybrala dle svých slov ty nejlepší šaty. Přišla s partnerem a dalším pánem. „Jsme všichni přátelé.“ Také ona prý volila generála Pavla. „Všichni si tak trochu odpočineme. Byl to pro všechny náročný čas, pro vítěze i poraženého,“ okomentovala.

Pozvání k tanci

Dorazil též Osmany Laffita, který nechyběl ani na minulém ročníku Plesu jako Brno. Oblékl si královskou zelenou, samozřejmě vlastní návrh. A přišel se svým partnerem. Ovšem ten řekl, že tančit s Osmanym nebude. „Nerad! Jsem konzervativní, budu tančit s tebou!“ řekl Guy naší redaktorce Markétě. To samé jí pak slíbil i Laffita.

„Musím říct, že nevolím a do politiky se nepletu. Ale ten člověk má důstojnost, noblesu, bude dobře reprezentovat Českou republiku. Snad se nepletu,“ prozradil Osmany o Petru Pavlovi. Guy zase odhalil, že se těší nejvíce na jídlo. „Sotva dopnu sako,“ žertoval.

Špatní tanečníci?

Petr Janda přijel s příručním kufříkem kvůli vystoupení. „Já ho tu dneska nechám,“ žertovala manželka Alice, jako kdyby ho vyhodila z domu. A on jí to hned vrátil, když se podivil, jak drahé má na sobě šperky.

A budou tančit? „Já na to moc nejsem. Na nějaký ploužák půjdeme,“ slíbil Janda. „Bude muset,“ dodala Alice, ale netají se, že manžel neumí moc tančit, takže si z něj spíš vždy dělá legraci.

O svém talentu na tanec nemluvil v superlativech ani bojovník Jiří Procházka. „Tančím, když piju.“ A dojde na to? „Možná dám dva přípitky na našeho nového prezidenta,“ přiznal Jiří, že je spokojen. Vyvedl navíc i svou novou známost. „Přítelkyně Kristýna, já se těmi věcmi nechlubím.“ Stejně tak ona nechtěla komentovat, jak jsou spolu dlouho.

Operní pěvkyně Andrea Tögel Kalivodová, kterou doprovázel manžel, vynesla róbu od Natali Ruden. „Šaty jdou přímo z Hradu,“ přiznala. Tančí prý dobře, ale raději bez bot.

Skoro svobodná Kuchařová

Účast avizovala již dopředu Táňa Kuchařová, jež se účastní každého ročníku. A je to pro ni i pracovní příležitost. Společnost jí dělá Tomáš Arsov. „Kamarád, obchodní partner, prostě nej nejka.“ Ten se nechal slyšet, že ji bude chránit před nepříznivými vlivy. A z Táni bylo navíc patrné i nadšení z výsledků voleb. „Jsem strašně ráda, že to tak dopadlo. Odpoledne jsem byla v jeho štábu, myslím, že Morava bude hodně slavit.“

„Zatím to bylo každý rok, že jsem odcházela mezi posledními,“ uvedla s tím, že se to možná bude opakovat i letos. Také ji těší, že na instagramu už je opět Kuchařová, ne Brzobohatá. Co se týče rozloučení církevního sňatku s manželem Ondřejem, je to teprve v procesu. „Nerada bych si tím kazila večer,“ řekla ale jasně.

Mezi hosty byli též Táňa Kovaříková s manželem a další. Hned v úvodu akce zazněla sálem česká hymna.

800 ústřic a číšník ke každému stolu

Moderátorem večera je jako již tradičně Libor Bouček. Na pódiu se vystřídají postupně Tomáš Klus, Michal Hrůza i Olympic, kteří potěší hosty hudebními vložkami. Jinak zazní i klasická hudba, aby se mohly tančit tance jako valčík či polka.

Hosté mají k dispozici bohatý raut, včetně šnečího a ústřicového baru, přičemž k dostání je 800 ústřic pěti různých druhů. Dále grilovací stanice, sýrový bar a další možnosti, jak si pochutnat. K pití jsou k dostání vína, prosecca apod. Každý stůl má navíc svého číšníka, a tak nikomu nebude nic chybět.

Video
Video se připravuje ...

Jaké boty vybrat k určitému dress codu? Co k malým černým a co zase na casual večírek? Videohub

Fotogalerie
172 fotografií