Herečka Jana Brejchová zcela zmizela z veřejného života. Její zdravotní a možná i psychické problémy u ní nastaly v roce 2007, když zemřel její čtvrtý manžel Jiří Zahajský (†68). Tehdy zrušila všechna svá představení a přestala vycházet z domu, uzavřela se před světem. O několik roků později zkolabovala a musela do nemocnice, k tomu se přidala i komplikovaná zlomenina krčku a zánět kolene. Chodit sama znovu nezačala a nakonec byla umístěna do LDN, jelikož její stav vyžaduje neustálý lékařský dohled.

Tam ji chodí pravidelně navštěvovat její dcera Tereza Brodská, která vzešla z hereččina třetího manželství s taktéž hercem Vlastimilem Brodským (†81). O tom, že má k mamince skutečně velmi vřelý vztah, nejspíš nikdo nepochybuje. Napsala o ní knihu a na sociálních sítích často sdílí fotky ze svého dětství a dospívání – a nejinak tomu bylo i 20. ledna, kdy Brejchová slavila 83. narozeniny. Její dcera se podělila se svými fanoušky a příznivci o skutečně kouzelnou momentku z dob, kdy ona sama byla ještě maličká...

Video
délka: 06:52.84
Video se připravuje ...

Jana Brejchová – největší ikona československého filmu Videohub

A někdejší sexsymbol šedesátých, sedmdesátých let? Ten na zveřejněné fotografii pózuje s dcerkou na klíně – hvězda Noci na Karlštejně či Hodíme se k sobě, miláčku? nenalíčená, nenačesaná, a přece přirozeně krásná. „Maminko! Přeju ti všechno nejlepší k narozeninám! Ať jsi pořád tak optimistická, veselá, a děkuji za tvůj neuvěřitelný humor, který tě nikdy neopouští! Mám tě moc ráda, tvoje Pipi!“ napsala Brodská k černobílému snímku, u něhož mimoděk prozradila i roztomilou přezdívku, kterou jí milující rodiče dali.

V instastories pak Tereza popisovala, že se u maminky, kterou byla v den narozenin navštívit, skvěle pobavila. „Bylo to úsměvné a zábavné, včetně dámy, která tam vedle ní leží. Zase mě rozesmály,“ svěřila se. V roce 2021 přitom pro Expres.cz líčila, že „maminka je ležák, vlastně pořád leží a jen kouká. Už nevnímá okolní svět. Má neurologický nález na mozku a na to žádné léky neexistují. Nikdy se to nezlepší, už se to může jen zhoršit,“ popisovala. Je dobré vědět, že to není až tak zlé!

Fotogalerie
78 fotografií