„Daří se jí zatím ne úplně dobře, ale nemá kardiologickou diagnózu, to můžu prozradit. Více její stav nemůžu komentovat, protože nemám její svolení,“ řekl opatrně v úterý na Frekvenci 1 profesor Petr Neužil (60), primář kardiologického oddělení Homolky.

Právě on, ač specializací srdcař, vedl lékařské konsilium své slavné pacientky. Herečka ho velmi dobře zná, a tak mu plně důvěřuje, jak se sama veřejně svěřila. V té době se ještě vedla debata o tom, jestli Jiřina Bohdalová bude schopna vůbec příští týden odejít domů, a strávit tak svátky v kruhu rodinném.

O dva dny později už ale lékař nejspíš svolení k okomentování hereččina stavu dostal, neboť pro televizi Nova poprvé popsal stav její páteře. „Já bych řekl, že tam je naštíplý obratel. Je to první bederní obratel a je to patrně už starý nález, není to nic nového. Akorát že po tom nějakém diskomfortu to začalo víc bolet,“ potvrdil Neužil v Televizních novinách informace Blesku o zranění zad. Od akutní bolesti jí prý lékaři ulevovali obstřiky páteře.

Sama herečka televizi napsala, že již byla z nemocniční péče propuštěna. „Jsem doma,“ stálo lakonicky v její textovce. Podle našich informací přitom byl plán takový, že Na Homolce zůstane přinejmenším do neděle. Vánoce by snad teď mohla strávit doma, ve společnosti dcery Simony. „Dál bude záležet na rehabilitaci, na klidovém režimu. To je třeba paní Jiřině zdůraznit, že potřebuje trošku klidový režim. I když na druhou stranu ona úplně v klidu být neumí,“ doplnil Neužil.

"Já nejsem člověk, co by něco vzdával, ještě mě tu budete mít chvíli," okomentovala svým fanouškům situaci s humorem sobě vlastním.

Video
délka: 01:37.38
Video se připravuje ...

Jiřina Bohdalová vyvedla ve Varech vnuky: Čeká je velká cesta! Blesk TV

Fotogalerie
59 fotografií