Pokud vaše ratolesti propadly sociálním sítím a podezřele často se jim nedostává kapesného, může to být tím, že své peníze posílají vlivným influencerům. Právě naši nejmladší jsou totiž snadno ovlivnitelní a dají se lehce zlomit častými žádostmi svých oblíbenců, aby je finančně podpořili. Mladý videoblogger a hudebník afghánského původu Adam Kajumi si o tom však myslí své.

„Je to věc, která je problém. Ale u nás to funguje tak, že kdokoliv pošle peníze, tak ví, že to jsou peníze, je to podpora tomu tvůrci. A je to vždycky na dobrovolné bázi, nic za to nemá,“ vysvětloval Blesku. „Rodiče mohou chránit své děti tím, že je vzdělají v tom, kde a jak utrácet svoje či jiné peníze,“ krčil rameny s tím, že jeho fanouškovská základna je tvořena především z dospělých lidí.

Video
Video se připravuje ...

Adam Kajumi o „žebrání“ na TikToku David Turek

Není to však tak docela pravda, což sám uznal. „Ale když já tam vidím nějaký dítě, tak je mu vždycky potřeba zdůraznit, že se jedná o reálný peníze, ať s nima nakládá rozumně a utrácí jen to, co s nima utratit může.“ On sám přitom často dělá živé vstupy se svou přítelkyní Natálií Grossovou, v nichž své příznivce prosí o finanční podporu. Ale ani Natálie, mladičká muzikálová hvězda, na tomto způsobu přivýdělku nevidí nic špatného.

S Adamem dcera zesnulého expremiéra Stanislava Grosse (†45) vřele souhlasila. „Je to každýho věc,“ řekla stručně na dotaz, zda je v pořádku, že mnoho dětí často zneužívá i kreditní karty svých rodičů, aby přeposlaly nějaké ty mince, tedy měnu TikToku, svým oblíbencům. Kolik si však Adam měsíčně vydělá, to neprozradil. Je však pravdou, že patří k nejúspěšnějším influencerům, takže to bude částka jistě poměrně vysoká…

Kompletní pravidla Blesk Advent Challenge najdete zde!

Fotogalerie
38 fotografií