Moderátorka si na cukroví potrpí a nejenom jako mlsalka, ale přiloží i ruku k dílu. Peče společně s maminkou a dcerou Lindou. 

„Pečeme několik druhů cukroví každý rok, je to naše rodinná tradice. Ale máme hned několik tradic najednou. Třeba každou adventní neděli zapalujeme svíčku na věnci. Scházíme se u toho celá rodina, zpíváme koledy, pečeme cukroví, jezdíme na trhy nebo chodíme na hřbitov zavzpomínat na své blízké,“ popsala vánoční tradice moderátorka Lucie Borhyová, která letos své příznivce potěšila zpěvem vánoční písničky a videoklipem. 

Video
Video se připravuje ...

Lucie Borhyová: Až mi bude šedesát? Myslím, že mi to vůbec vadit nebude! David Turek, Elmer Carvalho

„Tak ať se Vám všem plní i ta nejtajnější přání,“ vzkázala s odkazem na videoklip na svém Instagramu. Mimo Lucii lze v písni zaslechnout i její děti Lucase a Lindu: „Zpívej, mami, jsi anděl v sukni.“ 

A jaký je recept na voňavé pracny podle Lucky? 

350 g polohrubé mouky

250 g moučkového cukru

260 g másla

120 g mletých ořechů

30 g kakaa

1 lžička skořice

Prosátou mouku smícháte s moučkovým cukrem, kakaem, skořicí a najemno namletými oříšky. Do suché směsi přidejte změklé máslo a vše vypracujte do hladkého těsta. To zabalte do fólie a nechejte odpočinout v lednici. Formičky je dobré předem vymazat tukem a poté do nich natlačíte kousek těsta.

Péct se budou v předem vyhřáté troubě na 160 °C zhruba 20 minut. Hotové pracny opatrně vyklopte z formiček, ještě teplé je obalte v moučkovém cukru.

Fotogalerie
58 fotografií