Luxusní dům Ivany Trumpové na Manhattanu je na prodej za neuvěřitelných 620 milionů korun.

V domě v červenci zemřela jeho majitelka Ivana Trumpová. Případný výtěžek z prodeje připadne jejím třem dětem: Donaldu Trumpovi mladšímu, Ericu Trumpovi a Ivance Trumpové. Dům měl v roce 1992 cenu pouhých 58 milionů korun, koupila jej v době, kdy se rozvedla se svým manželem Donaldem Trumpem.

Zařízení domu je na jednu stranu velmi opulentní, na druhou dost přeplácané až kýčovité. V prostorách dominuje leopardí potisk, růžový mramor, křišťálové lustry a zlato, kterým je pokryto prakticky všechno. Nechybí rudé koberce, čalouněné stěny a antické sochy. Sama Ivana v minulosti popsala svůj styl jako „honosný“ a „rozmarný“.

„Máma ten dům naprosto milovala. Odrážel její styl a eleganci. Ztělesňoval ji jako Ivanu Trumpovou,“ sdělil s dojetím její syn Eric.

Dům má rozlohu zhruba 810 metrů čtverečních.

Schody smrti

Do vyšších pater se zájemci o koupi mohou dostat staromódním výtahem. Ti svižnější mohou nicméně zkusit i schodiště smrti, na kterém Ivana zakopla a zemřela.

Druhé patro je určeno pro zábavu - vévodí mu obývací pokoj se sametově polstrovaným nábytkem a sběratelskými předměty. Podle Ivany byl tento pokoj zařízen tak, „jako kdyby v něm žil Ludvík XVI., kdyby byl bohatý“.

Dům obsahuje i kompletně vybavenou knihovnu, jídelnu potaženou pozlacenou látkou a další místnosti skrývající jen samý lesk a třpyt. Dům bude v budoucnu možné podle Erica Trumpa zakoupit i s kompletním vybavením.

Tak co? Koupili byste?

Video
Video se připravuje ...

Tělo Ivany Trumpové (†73) už odvezli: Manévry s černým pohřebákem! Reuters

Fotogalerie
64 fotografií