Pořadatelé přitom jasně deklarovali, že hlasy pro umělce zesnulé před rokem 2022 z ankety vyřadí. Ty pro Gotta ale z neznámých důvodů započítali...

Čistý stůl

I když si za svého života odnesl 42 zlatých Slavíků, tohle si posmrtně nezasloužil. Stou příčku mu pořadatelé připsali za 235 bodů. Proč to udělali, když nikdo jiný nežijící ve zveřejněné tabulce není, pořadatelé do uzávěrky dnešního vydání Blesku nevysvětlili. Chtěli mít čistý stůl a zkrátka přiznat, že Karlovi chodí hlasy i tři roky po jeho odchodu do uměleckého nebe?

Dcera stoupá

V ženské kategorii naopak dochází k velmi zajímavému úkazu. Rok od roku v žebříčku stoupá Gottova dcera Charlottka (16). Je to hlavně díky hitu Srdce nehasnou, jenž s tátou před jeho odchodem v roce 2019 natočila a který denně hrají česká rádia. Zatímco loni byla s 5074 body na 22. místě, letos už jí pořadatelé započítali 10 537 bodů, což jí vyneslo 13. místo! Kdo ví, za pár let možná stane přímo na trůnu a převezme pomyslně po tátovi »slavičí« štafetu...

Video
Video se připravuje ...

Zdraží i pohřby! Tereze H. se hroutí sen a kdo zneuctil památku Karla Gotta Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters

Pátá Zagorová

Pro zesnulou Hanu Zagorovou (†75) letos fanoušci hlasovat mohli, protože v roce vyhlášení ankety ještě žila a pracovala. Hanička Písnička skončila s 26 077 hlasy na pátém místě, za čtvrtou Lucií Vondráčkovou (42).

Žbirku a spol. vyřadili!

Z ankety byli vyřazeni např. Meky Žbirka (†69), František Nedvěd (†73) či David Stypka (†41). Všichni tři zemřeli v loňském roce. Zvlášť Meky má přitom stále spoustu fanoušků, o čemž svědčil i zcela vyprodaný koncert, který se konal v den jeho nedožitých 80. narozenin letos 21. října v pražském O2 Universu.

Další zajímavosti z výsledků Slavíka