„A to se snad zblázním,” řekl Aha! upřímně Neckář. Kontrolu u lékaře, kde by ho zbavili nacévkování, měl mít v pondělí.

Vznikly ale malé komplikace a zpěvák má být v Nemocnici na Homolce až ve čtvrtek. Tedy v den, kdy má večer v pražské Lucerně vystoupit na Koncertě pro Martu, kde ikoně Pražského jara a Listopadu 89 budou kolegové gratulovat její písní.

„Vašík mně to už volal, že mu to možná nevyjde, že mu není pořád hej. Tak jsem mu říkala: Neblbni, o nic nejde, bude o písničku míň, uvidíme se jindy,” svěřila Aha! Kubišová, které je 80 právě dnes, tedy v úterý. 

Neckáře, jehož život je spjat s Martou téměř 60 let, zpěvaččina slova ale rozladila ještě víc. „Nejde o nějakou písničku! Rozhodl jsem se, že budu zpívat Martinu slavnou Ring-O-Ding a brácha k tomu jako překvápko zahraje na cello. V tý Lucerně zpívat prostě musím a páni doktoři to snad pochopí a něco se mnou vyvedou,” reagoval včera zpěvák, u kterého byl celé dopoledne bratr Jan (73) a o Lucerně vedli zanícenou debatu.

„Já taky moc doufám, že to v ten čtvrtek vyjde,” komentoval Jan. A potom dostal Václav nápad pro případ, že by Lucerna nevyšla. Vyfotíme ho pro oslavenkyni s bráchou v okně a napíšeme k tomu: Marti, všechno nejlepší!

Golden Kids

Neckář se s Kubišovou poprvé setkali v roce 1965 na scéně pražského divadla Rokoko. V roce 1968 ještě s Helenou Vondráčkovou (75) založili slavné trio Golden Kids, které zpívalo i v proslulé pařížské Olympii. V roce 1970 se trio rozpadlo kvůli zákazu vystupování Kubišové. »Zlatá Kůzlata« po listopadu 89 měla sice comeback, ale v roce 2008 trio definitivně zaniklo.

Legendární píseň z nejslavnějšího Martina alba z roku 1968 Songy a balady napsali Bohuslav Ondráček a Zdeněk Rytíř.

 

Video
Video se připravuje ...

Bratři Neckářovi: Jejich muzikál už měl 450 repríz! A to ho Vašek nechtěl! Hana Höschlová

Fotogalerie
39 fotografií