Světoznámý dirigent Libor Pešek zemřel v neděli ve věku 89 let. Informaci České televize (ČT) potvrdil ČTK ředitel Českého národního symfonického orchestru (ČNSO) Jan Hasenöhrl. K jeho skonu se nevyjádřila manželka ani syn Filip.

Překvapivě ani jeho o téměř 50 let mladší milenka, šansoniérka Dagmar Zázvůrková, situaci nijak neokomentovala. Jejich vztah byl veřejným tajemstvím, ale nejednou a ruku v ruce se objevili na společenské akci.

Video
Video se připravuje ...

Šansoniérka Dáša Zázvůrková: Nahá záda a tajemný přítel! Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Dáša na své sociální síti zveřejnila slova útěchy od svých kamarádek. „Dášenko, lásko moje. Objímám tě na dálku. Drž se, myslím na tebe. Kdyby cokoliv, jsem tu a udělám vše, o co požádáš. Posílám sílu...,“ vzkázala jí přítelkyně a doplnila to společnou fotkou. Sílu jí poslala i zpěvačka a herečka Kateřina Pechová. Ale to jsou jediné reakce na odchod milovaného muže. Což je velmi divné.

K smrti dirigenta pár slov napsala operní diva Andrea Kalivodová.

Křtil moje debutové CD a já na něj často při svých koncertech vzpomínám… Cestami Lásky… Hlavně, když zpívám díla A. Dvořáka, Leoše Janáčka nebo Petra Ebena… Děkuji Vám za vše, Mistře… S láskou a úctou i s díkem, že jsem Vás na své cestě mohla potkati!“

Fotogalerie
33 fotografií