Spousta lidí vás zaregistrovala, když jste moderoval na televizi Nova. Teď už to bude třetí rok, co jste přešel na konkurenční stanici Primu. Jak se vám funguje na Primě?

Dobře. Šel jsem na Primu s tím, že jdu do trochu rodinnějšího prostředí, než bylo na Nově. Což se mi osvědčilo, že to tak skutečně je. Navíc mě vždycky fascinovala americká značka CNN. Takže když došlo k propojení Primy a CNN, hodně mě to lákalo zkusit. Jsem rád, že mě Prima oslovila a po třech letech si nemůžu stěžovat.       

Jak probíhaly námluvy?

Oslovili mě v době, kdy jsem odcházel z Novy. To jsem byl ale rozhodnutý, že možná v médiích skončím, že je třeba zkusit něco nového. Nechal jsem se ale zviklat. Pak taky byla doba, kdy se mluvilo o tom, jestli nejsem moc nováckou tváří pro Primu. Nakonec se rozhodli, že ne a jsem za to moc rád, protože jsem se tu naučil spoustu nových věcí a stále se učím. Jsem rád za důvěru, kterou jim snad i splácím.   

Jste jednou z tváří pořadu Nový den, který na CNN Prima News začíná v 5:55. V kolik hodin musíte vstávat?

Když jsme s Lenkou (Lenka Špillarová – pozn. red) rozjížděli moderaci tohoto pořadu, vstával jsem ve čtvrt na čtyři, v půl čtvrté. Čím delší dobu ale moderujeme, tak já si – Lenka asi ne – ale já si to posouvám. Takže teď jsem v podstatě o hodinu dál a vstávám ve čtvrt na pět, v půl páté. Sice mám větší fofr ráno, ale pospím si trošku víc.

Jak se to dá zvládnout dlouhodobě? Dá se na to zvyknout? 

Nedá se na to zvyknout. Myslel jsem si, že ano, ale nedá. Člověk si tomu musí dost přizpůsobit životní styl. Což se teď snažím, protože se to na člověku podepisuje. Zvlášť u mě. Neumím chodit spát úplně brzo, spánku mám nedostatek a doháním to přes den. Není to ale pro zdraví úplně nejlepší a už je to někdy trošičku znát. Takže vím, že na tomhle musím hodně zapracovat. Když ráno vstanu, funguji bez problému. Mám dost energie. Pak ale skončí vysílání, přijdu domů a vypínám, aniž bych chtěl.  

 

 

Znamená to, že si dáváte šlofíky v průběhu dne?

Přesně tak. Vždycky si říkám, že si půjdu na půl hodiny lehnout a z půl hodiny jsou kolikrát tři i čtyři hodiny. Teď jsem dostal nový tip, že si před spaním mám dát kafe, a že když vypiju kafe a půjdu si hned lehnout, než naběhne, naspím tu půl hodinu a pak mě probudí. Ještě jsem to nezkoušel, ale chystám se to vyzkoušet.

Směny máte vždy týden a týden. Když máte týden volno, vracíte se k tradičnímu fungování, nebo chodíte spát brzo i ve svém volném týdnu?

Ne, to se vracím k tomu tradičnímu režimu. Nedaří se mi to navazovat a upřímně ani moc nechci. Těším se zpátky do režimu, kdy si jdu spát v podstatě, kdy chci a kdy si ráno pospím. Kolikrát se stane, že vstanu až v poledne. 

Byl jste prvním z moderátorů pořadu Nový den, který zaspal a nedorazil včas na vysílání. Jak se to stalo?