V prvním rozhovoru po její smrti, který s vdovcem Štefanem Margitou (66) počátkem října natočila moderátorka Martina Jandová (48) pro CNN Prima News, se objevila ze záznamu i Hanička Písnička.

Seděla doma na pohovce a ještě polykala slzy kvůli zrušenému koncertu v její milované Lucerně. Bylo to jedno z posledních videí s ní. Moderátorka šikovně převedla řeč na úspěšnou publikaci autora Petra Macka (41), aby ukázala divákům, že zpěvačka se přece jen může z něčeho radovat.

A Hanka se toho okamžitě s radostí chytla. „To mě uklidní. Tahle kniha mi udělala radost. Petr Macek získal plejádu lidí, kteří o mně tak hezky mluví,“ pochlubila se Zagorová

„Dával mi to postupně číst a já byla dojatá, zamáčkla jsem slzu,“ přiznala. Do knihy napsal své vyznání vedle spousty přátel a kolegů také sám Margita. „To, co mezi námi je, se nedá opakovat. Jak otevře srdce, když potřebujete pomoc.To byste měl vidět, co dokáže,“ svěřil pěvec. „V té chvíli uvažuje racionálně, pomůže, klidně se dostane až na hranici vyčerpání. Je to člověk otevřený, který miluje celým srdcem,“ vyznal se Štefan.

A čeho si na Hance vážil úplně nejvíc? „Nikdy vás nezklame. Nikdy nezradí. I po tolika letech se jeden na druhého těšíme a milujeme se...“ Není divu, že zpěvačku v těžkých chvílích, kdy ji zradilo zdraví, povzbuzovalo, když o sobě četla tak krásné věty.

Autorem písničky Je naprosto nezbytné je Hančin kamarád Jiří Březík (55).

Zpěvačku, jež od mládí bojovala s nemocí krve, zničila v roce 2020 těžká forma covidu. Musela do nemocnice, měla vysoké horečky a přidal se ještě oboustranný zápal plic. „Ta mrcha mi rozhodila krvinky, tak snad se umoudří,“ řekla tehdy s nadějí. S postcovidovými příznaky ale bojovala půldruhého roku. Nejvíc ji deptalo, že nemohla vystupovat před publikem, přízeň fanoušků ji nabíjela energií a dodávala chuť do života... Hana Zagorová zemřela 26. srpna v pražské nemocnici na Karlově náměstí.

Video
Video se připravuje ...

Hrdinky muzikálu z hitů zpěvačky Zagorové (†75) tvrdí: Hanka tady byla s námi!  Markéta Reinischová

Knihu Naprosto nezbytná Hana Zagorová zakoupíte u dobrých knihkupců nebo na webu ikiosek.cz s dopravou ZDARMA!

Fotogalerie
47 fotografií