Je bezesporu herečkou, jejíž jméno přibije diváky před televizní obrazovky nebo přitáhne ve velkém do kin, její obsazení je sázkou na jistotu kasovního úspěchu.

Jenže Simona Stašová teď udělala tlustou čáru a oznámila, že před kameru už nechce! „Jsem strašně šťastná na divadle,“ netají se Simona svými pocity. To je také hlavní příčina, proč se chce věnovat pouze tomuto žánru.

„I když se říká nikdy neříkej nikdy, tak já si určitě počkám na to, až zestárnu do takové Marušky Rosůlkové a přijde role, jako byla bláznivá babička v seriálu Taková normální rodinka. Takovou bych si klidně zahrála,“ svěřuje se Simona, za jaké situace by se před kameru přece jen postavila.

„Na takovou roli si ráda počkám. Teď na to ale ještě není čas. Zrealizuji pár krásných projektů, které mám v hlavě, a až se úplně napapám divadelně krásných rolí, tak je možné, že se ještě do filmu vrátím,“ otevřeně říká Stašová, jejíž rozhodnutí zarmoutí nejednoho filmového fanouška.

Ale i návrat k natáčení má jednu podmínku, a to zcela zásadní. „Pokud o mě budou mít režiséři zájem, to je hodně podstatné,“ usmívá se filmová maminka z Pelíšků. Jediná šance vidět herecký koncert této excelentní herecké divy je zajít si na představení Na Zlatém jezeře, kde po boku Ladislava Freje přivádí publikum k smíchu i slzám. Mimochodem, jezdí s ním po celé republice.

50 let před kamerou

Poprvé stála Simona před kamerou v 16 letech v televizní inscenaci Přijede Petr (1971). Od té doby se objevila v desítkách filmů, seriálů, televizních pořadů i pohádek. Její poslední rolí před kamerou je maminka v televizním cyklu Hlavně to zdraví v díle Něco na zub (2021).

Simona Stašová dlouhé roky zůstávala ve stínu své maminky – herecké legendy Jiřiny Bohdalové (90). Neobjevili se spolu ani v žádném velkém filmu. Proč? „Trvalo, než jsem se dostala do určité herecké kategorie, řekněme té první ligy. Ale máma, ta je ještě o třídu výš, ta je mezi legendami,“ vysvětlovala před časem Simona.

Není tajemstvím, že Bohdalová dceři neumetala cestičku, nechtěla, aby byla vnímaná jako protekční děcko. Simona si svůj úspěch musela tvrdě odpracovat.

VIDEO: Simona Stašová v novém seriálu: Komu nedokáže odmítnout roli?

Video
Video se připravuje ...

Simona Stašová v novém seriálu: Komu nedokáže odmítnout roli? Kateřina Štichová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
60 fotografií