Čestmír Řanda mladší zemřel 11. května 2020. „Ještě ten den žertoval, že je zdravý, k doktorům nechodí a bude tady strašit ještě dlouho,“ líčila pak s odstupem času a v slzách jeho přítelkyně Michaela Kryčfalušijová (43). Bezvládné tělo herce našla její dcera Claudie (14). „Nejdříve si myslela, že si dělá srandu. Měl totiž ruce pokrčené a ve vzduchu,“ popsala Blesku Michaela s tím, že přivolaná záchranka přijela do sedmi minut, zatímco se pokoušela o resuscitaci sama. Následujících 25 minut bojovali o hercův život záchranáři. Bohužel ale... marně.

Nejdříve nebylo jasné, co se mu stalo osudným. Spekulovalo se dokonce i o sebevraždě, jelikož měl vážné finanční problémy – celkem 21 exekucí ve výši skoro milion korun. Kvůli neplacení alimentů také musel na nějakou dobu do vězení.

Po nařízené pitvě ale nebylo pochyb: zemřel ze stejného důvodu jako jeho slavný táta. „Prodělal masivní infarkt. A prý nebyl první. Už tak před pěti šesti lety ho měl taky, muselo mu být zle, ale ani nešel k lékaři,“ řekl Blesku blízký přítel Řandy. Dá se tak říct, že ve smrti šel ve šlépějích svého otce, taktéž známého herce... jako kdyby je pronásledovala nějaká rodinná kletba.

VIDEO: Řandův kamarád, spisovatel Bauer: Čestmír umíral ve stresu!

Video
Video se připravuje ...

Řandův kamarád, spisovatel Bauer: Čestmír umíral ve stresu! Hana Hoschlová, Lukáš Červený

Herec Čestmír Řanda st. (†62), představitel předsedy družstva ze seriálu Dobrá voda, totiž také zemřel předčasně. Do hereckého nebe se odebral v roce 1986. Celý život byl vášnivým kuřákem a varovným prstem pro něj nebyla ani prodělaná tuberkulóza. Své srdce zatěžoval dál a dál... S lékaři byl sice již domluvený, že mu udělají bypass, měl dokonce stanovený termín na září, ale bohužel už měsíc předtím se mu udělalo zle. Poslední srpnový den podlehl infarktu, který, jak se později ukázalo, byl třetí v řadě. Je pochovaný na hřbitově na pražském Vyšehradě. 

Jeho syn, který se objevil ve filmu Tmavomodrý svět nebo v televizních seriálech Život a doba soudce A. K., Atentát či Expozitura, měl stejně jako on potíže se srdcem, ale tajil to. A to se mu nakonec stalo osudným. Navíc se přidaly výše zmiňované finanční problémy – a stres z nich plynoucí.

„Přišel kvůli koronaviru o slíbenou roli v seriálu. Spoléhal na to, těšil se, že z honorářů za natáčecí dny poplatí své pohledávky. Vrátil se kvůli tomu ze Švédska,“ řekl Blesku blízký kamarád, spisovatel Jan Bauer (77). Řanda junior tedy měl sice spoustu trápení, ale i tak jeho skon všechny v jeho okolí nepříjemně zaskočil a přišel příliš brzy...

Fotogalerie
31 fotografií