Diváci jsou po odvysílání dalšího dílu oblíbené soutěže v rozpacích. Všichni viděli, že se Dominika snažila a dělala maximum pro to, aby v dalším kole obstála. Všichni viděli, že se nejvíce nedařilo Václavu Halamovi (26). Ovšem poroučet se musela Dominika.

Bacha na polevu

"Budeme hodnotit nápad, myšlenku, pečlivost a celkové provedení stavby. A pozor na polevu, ať se vám ty stavby nerozjedou před očima," varoval na startu kreativní výzvy porotce Josef Maršálek (39). A věděl, proč to říká. Několika soutěžícím se totiž během 3,5 hodiny trvajícího pečení stavby rozpadaly. Václavova Petřínská rozhledna také. Mladík z Prahy situaci zakamufloval a jednotlivé kusy napatlal k sobě, což ale známou pražskou stavbu vůbec nepřipomínalo.  

Pomáhaly kamarádky

Dominika měla krásně upečený perník a podařilo se jí zdobení. "Snažím se být precizní - nevím, zda mi to půjde," řekla v průběhu kreativní výzvy. Když slepila jednotlivé kusy k sobě, nastal velký problém. V poslední minutě před koncem časového limitu jí celá stavba spadla. Martina s Veronikou se jí snažily pomoci. "Cákej, šup, šup. Delší, delší..," vybízela ji Veronika, aby přidala ke slepení více cukru. Když už to vypadalo, že bude stavba držet, po časovém limitu nakonec spadla znovu a Dominika k porotě donesla už jen jednotlivé kusy.

VIDEO: Peče celá země!!

Video
délka: 01:00.00
Video se připravuje ...

Peče celá země Česká Televize

Povzbuzení od Bebarové 

Podržela ji Bebarová: "Dominiko, nebojte se, pojďte. Moje babička vždycky říká: Hlavu vám neutrhnou," snažila se mladou maminku povzbudit při cestě na hodnocení. "Přehnal se mi okolo hurikán a spadlo to," snažila se Dominika hodit celou situaci do vtipu. "Síla perníku krásná, perník měkký," chválil i tak Dominiku Maršálek. "To je asi nejlépe okořeněný perník," přidala další kladné hodnocení Míša Landová (47). Jenže právě proto, že Dominice jako jediné stavba spadla, byla porota nekompromisní. "Návrh měla pěkný, bohužel stavba nevydržela a neměli jsme co hodnotit," objasnili to porotci. Dominika svůj konec v soutěži oplakala. "Jsem ráda, že jsem vypadla já v tomhle směru, protože ostatní jsou lepší a zaslouží si v té soutěži pokračovat," tekly jí po tvářích hrachy slz.

Fotogalerie
28 fotografií