Milada Karasová se už na začátku 70. let stala elitní manekýnkou, která dvacet let okupovala stránky legendárního časopisu Žena a móda. Zahrála si v několika filmech, dokonce i po boku Karla Gotta (†80), a po revoluci objevila pro světový modeling Evu Herzigovou (48) či Terezu Maxovou (50). Svou životní lásku však poznala až po čtyřicítce. Po dvaceti letech známosti se s Michalem Dujkou vzali, vdanou paní, co „vyvdala“ i šlechtický titul a rázem se tak stala hraběnkou, však Karasová byla pouhých sedm let. Její muž totiž nečekaně skonal.

Podle Super.cz, jemuž smutnou informaci potvrdila jedna z dávných kolegyň Karasové Melanie Vančurová (74), Michal Dujka, v jehož předcích se nachází slavní Přemyslovci a mimo jiné i Karel IV., zemřel koncem minulého týdne velice náhle. Pro zakladatelku slavné agentury Czechoslovak Models to byl obrovský šok, jelikož její muž netrpěl žádnou prokázanou nemocí a jeho zdravotní stav byl zcela úměrný skutečnosti, že za tři roky oslaví sedmdesátku. Té se však už v pořadí druhý manžel známé československé manekýnky bohužel nedožil…

VIDEO: Milada Karasová: S výběrem modelek jsme na štíru

Video
délka: 01:47.32
Video se připravuje ...

Milada Karasová: S výběrem modelek jsme na štíru Adam Balažovič

Je nyní otázkou, jak to bude s majetky, které po Dujkovi zůstaly, zda „spadnou do klína“ truchlící Miladě, o níž Česká televize chystá dokumentární film Krása na prodej. Ten bude mapovat její pestrou životní cestu od mladičké modelky přes majitelku modelingové firmy až po šlechtičnu, která je nyní velice bohatou vdovou.  Dujka totiž kromě titulu vlastnil i nemalý movitý a nemovitý majetek, například mu patřil zámek v Doudlebách nad Orlicí.

Fotogalerie
21 fotografií