Zdenka byla stále velice aktivní, ještě před rokem hrála ve Vídni v nekonečném seriálu, promlouvala v Praze v rozhlase, jezdila na besedy, a dokonce účinkovala v klipu, i když byla na vozíku a měla zlomenou ruku.

Do poslední chvíle chtěla hrát. „Je mi trapné se nabízet, ale stálo by za to napsat mi roli na tělo. Nenechte mě takhle umřít! Tak moc chci ještě pracovat...“ prosila scenáristy a režiséry.

Zemřela ve středu na zápal plic v motolské nemocnici, kam ji převezli z domova pro seniory. Lidé, kteří ji poznali osobně, se s ní chtějí rozloučit. Také Herecká asociace (HA) chystá květinový dar.

Už na jaře se rozhodlo, že nejstarší činná herečka obdrží v říjnu Cenu Thálie. „Je pravda, že se některé herečky dožily třeba stovky, ale už delší dobu nehrály. Paní Procházková se účastnila veřejného života až do poslední chvíle. Za to jí patří obdiv,“ řekl Aha! prezident HA Ondřej Kepka (51).

Jelikož mezi smutečními hosty bude hodně lidí z Rakouska, kde Zdenka měla druhý domov, bude se poslední rozloučení konat nejdříve až po 6. září.

VIDEO: Zdenka Procházková natáčela klip s Basikovou: Mám černé období!

Video
Video se připravuje ...

Zdenka Procházková natáčela klip s Basikovou: Mám černé období, ale ještě ráda žiju! Pavlína Horáková, Aleš Brunclík

Fotogalerie
29 fotografií