Pražská rodačka je dcerou spisovatele, překladatele a divadelního vědce a dramaturga Jaroslava Pokorného a překladatelky Marie Pokorné. Studovala herectví na DAMU, po dokončení studií v roce 1968 nastoupila do Realistického divadla, kde působila do roku 1991. Po zániku této scény a její transformaci v Divadlo Labyrint zde Pokorná setrvala do roku 1998. Poté vystupovala v různých divadlech v Praze. Pedagogicky působila jako lektorka taneční výchovy v základní umělecké škole v Praze-Modřanech, pod vedením Ivana Vyskočila absolvovala postgraduální studium na DAMU.

Z jejích starších divadelních prací lze připomenout role ve hrách převážně klasických (Racek, Zkrocení zlé ženy, Višňový sad, Sluha dvou pánů, Cyrano z Bergeracu, Strakonický dudák), uplatnění ale našla i v moderním repertoáru (Milenci z kiosku, Asanace). V roce 2005 získala Cenu Alfréda Radoka za roli Hedviky v představení Ibsenovy Divoké kachny v Divadle v Dlouhé.

Ve filmu hrála ještě během studí v 60. letech, hlavní roli hrála třeba i v krátkém studentském filmu polské režisérky Agnieszky Hollandové Hřích boha (1969). Představila se v řadě televizních inscenací (F. L. Věk, Byl jednou jeden dům či Vlak dětství a naděje), ve filmech Smradi, Nuda v Brně, Ve stínu, Hořící keř či Šarlatán. Hrála v řadě televizních seriálů, například Okresní přebor, Svět pod hlavou či Polda. Je autorkou autobiografické knihy Maminka není doma (2006).

Fotogalerie
11 fotografií