Zlom nastal v loňském roce, kdy ho zdraví zradilo. Nejenže nemohl ani vystoupit před kamerou, když získal Cenu Thálie za celoživotní dílo, ale rodina mu pořídila i invalidní vozíček. „Pepík mi dělá starosti. Volám mu už několik měsíců. Vždycky se mi hned ozve. Zřejmě je to s ním opravdu moc vážné. Jestli je doma, anebo se léčí někde v nemocnici, nevím, nikdo z rodiny mi nedává žádnou zprávu,“ řekl Blesku před dvěma měsíci Abrhámův velký kamarád Jan Kačer(84).

A protože herecký manželský pár byl jedno tělo jedna duše, vypadá to, že s doktorem Blažejem z Nemocnice na kraji města skutečně není něco v pořádku. Vždyť svoji Libušku poslední roky nepustil ven ani na krok samotnou, v pondělí navečer ji však do nemocnice na Karlovo náměstí odvážela svým vozem kamarádka...

Svatba v kostele

Seznámili se, když Abrhám randil s Naďou Urbánkovou. Nakonec se ale v roce 1976 milenci, kteří byli oba vychovaní ve víře, vzali v kostele. Zanedlouho poté se jim narodil syn Josef (44) a začali spolu hrát v mnoha filmech, v komedii Svatební cesta do Jiljí nebo ve filmu Vrchní, prchni! Ten se u nás stal jedním z naprosto nejmilovanějších. A není se čemu divit, při natáčení docházelo i k improvizaci.

Ve chvíli, kdy jde soused Pařízek v podání Zdeňka Svěráka (85) ukázat Libuši »inženýra Králíka«, ta mu ve dveřích vlepí obrovskou facku v přesvědčení, že se manžel za bílého dne zlil pod obraz. To prý ve scénáři nebylo, ovšem oblíbený filmový i manželský pár si na placu mohl v rámci umělecké improvizace ledacos dovolit.

VIDEO: Zemřela Libuše Šafránková: Jaký byl její životní příběh?

Video
Video se připravuje ...

Zemřela Libuše Šafránková: Jaký byl její životní příběh? Videohub

Fotogalerie
53 fotografií