Když šel hudebník na vinořský hřbitov zapálit svíčku svým rodičům, zastavil se i před hrobem, na němž bylo napsáno Karel Patras. Udivilo ho, že u jména není uvedeno, o jak významného muže šlo. Otec Dády Patrasové byl totiž 40 let prvním harfistou České filharmonie.

V dobré víře se proto rozhodl, že ke jménu Karel Patras nechá vytesat zlatým písmem »sólista České filharmonie«. A ve skrytu duše doufal, že tím Dádu mile překvapí. Jenže »mistr basů« připravil své kamarádce – a nejen jí – větší překvapení, než si myslel.

Když jsme náhrobek vyfotili, všimli jsme si, že u jména Karel Patras nesedí datum narození ani úmrtí! Dádin otec se nenarodil 30. 7. 1902, ale 20. 10. 1923. A stejně tak nezemřel 5. 2. 1993, ale až v srpnu 2003.

„Pane bože! To je nedorozumění, to je strašné, to musím rychle napravit!“ zabědoval po upozornění Aha! Vágner a hned nato volal kameníkovi. „Už je na cestě a na hrobech vše uvede do pořádku,“ sdělil nám zděšený hudebník.

VIDEO: Dáda Patrasová: O koho se teď doma stará? A jak je na tom dcera Anička?

Video
Video se připravuje ...

Dáda Patrasová: O koho se teď doma stará? A jak je na tom dcera Anička? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Co »mistra basů« vůbec napadlo upravovat cizí hrob? „Víte, na hřbitově ve Vinoři je pohřbeno mnoho Patrasů z Přezletic a Dáda odtamtud pochází. Chtěl jsem jí udělat radost. Pan profesor Patras se velmi kamarádil s mým tatínkem a jeho manželka dělala skvělý lektvar z kaštanu, který jsem zase já dával své mamince. No prostě proto ta moje snaha,“ řekl Aha! Vágner. Mezi tady pohřbenými je i jeho otec Karel Vágner (†80), který sloužil za 1. světové války v rakousko-uherském námořnictvu.

Karel se už Dádě ke všemu přiznal. „Chtěl jsem udělat dobrý skutek a Dáda, když jsem se jí teď k tomu přiznal, má radost. A já už vím, kde má její tatínek hrob, a za chvíli bude vše v pořádku,“ uzavřel Vágner.

Fotogalerie
46 fotografií