Bohužel některé příběhy nemají moc šťastné konce - v případě rodiny Petry Janů, zůstala rodina nemocí covid-19 poznamenána zřejmě napořád. „Tetička se strýčkem už jsou v nebi, zemřeli mi oba,“ přiznala nyní pro Super.cz zpěvačka. Její strýc tomuto onemocnění podlehl jako první a nakazila se i její teta. Ta byla v nemocnici, a jelikož na tom byla zdravotně velmi špatně, snažili se ji její nejbližší chránit a o smrti jejího muže jí neřekli.

„Teta už na tom byla o něco lépe, dokonce nám na fotkách mávala a vypadalo to, že je vše na dobré cestě. Měla tracheostomii, takže nemohla mluvit, ale i přesto se neustále snažila komunikovat a ptala se, co je s jejím manželem,“ líčila Janů, která se občanským jménem správně jmenuje Jana Petrů, jenže jelikož už jedna zpěvačka toho jména existovala, jména si prohodila, aby se odlišila.

„Jejich syn mlžil, že je táta na zahradě nebo něco dělá, aby ji uklidnil, ale určitě jí nějak svitlo, nebyla hloupá. Srdíčko to nevydrželo, zkolabovala a už ji nenahodili zpět,“ přiznala Janů, jak smutný příběh pokračoval. Celou tuto záležitost si vyčítal hlavně Petřin bratranec. 

VIDEO: Petra Janů: Proč nemám chlapa? Asi mě nikdo nechce!

Video
délka: 01:45.80
Video se připravuje ...

Petra Janů: Proč nemám chlapa? Asi mě nikdo nechce! David Turek, Petr Soukup

Dával si totiž za vinu, že své rodiče nakazil. Proto vyskočil z okna, zřejmě aby spáchal sebevraždu. Sice přežil, ale skončil také v nemocnici - s mnoha zlomeninami. Od té chvíle již pár týdnů uběhlo, ale zatím rozhodně není fit. „Vytahují mu pomaličku šrouby a dávají ho dohromady,“ dodala pro Super.cz Janů.

Stejně jako Petra si kvůli covidu zažila krušné chvíle i její kolegyně Věra Martinová (61). Letos v lednu na svém facebooku prozradila, že kvůli covidu pohřbila značnou část rodiny. „Bratrance, tetu, sestřenici... Ale hlavně maminku i tatínka. Věřte, že je to strašná nálož,“ posteskla si tehdy country pěnice.

Pokud máte psychické potíže, či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Fotogalerie
32 fotografií