Nicméně zpěvačka obdivuje kandidaturu bratra, který patřil v době rokenrolu k největším hvězdám a jako zpěvák měl kvůli podobě přízvisko český Mick Jagger. Černocký u nás také založil fanklub Elvise Presleyho a v roce 1967 se stal prvním diskžokejem v Československu. „Je neuvěřitelné, že někdo v jeho letech dokáže být ještě tak aktivní. To je vše, co vám k tomu mohu říct. S bratrem jsem se naposledy viděla před patnácti lety. My se nějak celý život nemusíme. To ale neznamená, že bych mu něco nepřála. Já jsem přející,“ svěřila Aha! zpěvačka, která si s Pavlem naposledy rozuměla, když jí bylo deset let.

„A od té doby máme v zásadě protichůdné názory. Vlastně jsme si ani nikdy nevyšli vstříc. Jsme prostě každý naprosto z jiného těsta,“ komentuje. Začalo to všechno tím, že jim zemřela na vrozenou vadu srdce maminka a oni se potom nemohli shodnout v názoru na svoji macechu. „Bylo mi devět, když umřela maminka, a rok nato se tatínek znovu oženil. Já jsem byla ráda, Pavel to ale špatně snášel. Stejně tak jsme měli rozdílný názor na svého nevlastního bratra,“ vzpomíná Černocká.

VIDEO: Jak to chodí doma u Černocké a Pracného? Prozradili to v 7 pádech!

Video
délka: 00:36.80
Video se připravuje ...

Jak to chodí doma u Černocké a Pracného? Prozradí dnes v 7 pádech! FTV Prima

Potom si Petra vzala za muže Jiřího Pracného a vztah s bratrem ještě víc zamrzl. „On v něm zalíbení nenašel. Byli to pro sebe cizí lidi. Možná, že on to bral, že jsem ho třeba definitivně opustila jako sestra, nevím. Mezi mnou a bratrem je to prostě takhle a jiné to už nebude, protože lidé se od základu nezmění,“ přemítá zpěvačka a zdůrazňuje: „Jsem ale ráda, že můj bratr dokáže být ještě tak aktivní. To já jsem o pět let mladší a tohle bych neuměla a ani nechtěla. Vidíte, jak jsme každý jiný...“ A to vůbec nehovoří o – pro mnohé kontroverzních – názorech svého bratra. A o tom, k čemu se Pavel Černocký hlásí. Fotografie, která se objevila na sociálních sítích, mu zrovna parádu nedělá. Na triku ruské barvy, znak s orlicí, nápis AGENT KREMLU vyvedený v azbuce. A k tomu všemu si pohrává s revolverem...

Pavel Černocký, nominant Šance za návrat, který se dostal do užšího výběru kandidátů na nové členy Rady České televize, se netají antipatiemi vůči některým známým novinářům z veřejnoprávní televize. „Vadí mi rozežranost jejího vedení, vadí mi Dvořák, a hlavně pak vedení a velká většina redakce zpravodajství. I když i tady najdeme redaktory kvalitní, nepředpojaté, objektivní jako třeba David Borek. Těším se na dobu, kdy nové vedení televize vyrazí lidi jako Fridrichová, Šámal, Wollner a Rosí,“ řekl na adresu České televize Černocký loni v dubnu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Servítky si nebere ani vůči vévodkyni Meghan (39), manželce britského prince Harryho (36), princezně Dianě (†36) či americkému prezidentu Joeu Bidenovi (78). O nových členech Rady ČT bude Sněmovna rozhodovat v dubnu.

VIDEO: Sedmdesátnice Petra Černocká: Vrátila se jako čarodějnice Saxana!

Video
délka: 04:39.96
Video se připravuje ...

Sedmdesátnice Petra Černocká: Vrátila se jako čarodějnice Saxana! Aleš Brunclík

Fotogalerie
34 fotografií