Jaroslava Satoranského zlomila smrt herečky, která 26. ledna podlehla rakovině slinivky. „Budu na ni vzpomínat věčně,“ řekl Blesku herec před začátkem mše. Celou pietní akci ziniciovala Simona Postlerová (56). „Cítila jsem, že Haničku musíme vyprovodit v kostele,“ řekla už dříve Blesku herečka, která v kostele četla slovo boží.

Pár minut po začátku dorazila bývalá první dáma, na kterou už nezbylo místo k sezení, tak celou dobu stála a potichu odříkávala modlitby a po tvářích jí tekly slzy.

Fotogalerie: Zádušní mše za Hanu Maciuchovou (†75):…
104 fotografií

Součástí zádušní mše bylo i svaté přijímání a Havlová (společně s Postlerovou) dostala hostii. Ale loučení s kamarádkou a kolegyní pro ni bylo emočně vypjaté, že nevydržela do konce, utekla uplakaná během poslední modlitby.

VIDEO: Jaroslav Satoranský na mši za Maciuchovou

Video
délka: 00:26.44
Video se připravuje ...

Jaroslav Satoranský Hanka Höschlová

Dorazil také Petr Kostka (82) s manželkou Carmen Mayerovou (76), Otakar Brousek ml. (63), Jitka Schneiderová (47). Vzdát hold své kolegyni přišel Svatopluk Skopal (69) nebo Aleš Procházka (57), kterého neodradila ani berle. Mezi zástupy z řad herců byla i Maciuchové sestra Silvie Marková se svým partnerem, kteří přijeli z Olomouce. Přes slzy nemohla ani mluvit, už podruhé se loučila s milovanou sestrou.

„Cesta bez překážek nikam nevede,“ říkala s oblibou herečka. Osud jí ale do cesty svalil balvan, který nemohla odvalit ani s velkou pomocí lékařů. Ti nejbližší se s ní rozloučili na soukromém obřadu v Olomouci 1. února, kdy ji na poslední cestu vyprovodila hudba z Krkonošských pohádek, ve kterých ztvárnila roli Anče. Známé tóny se linuly z amplionů po celé Olomouci.

VIDEO: Karel Valdauf na mši za Maciuchovou

Video
délka: 00:57.12
Video se připravuje ...

Karel Valdauf Hanka Höschlová

Fotogalerie
119 fotografií