Někdejší královna krásy z roku 1999, která aktuálně žije na Bali, věnuje se spirituálním záležitostem a je certifikovaná sexuální koučka, umí své příznivce (a dost možná i odpůrce) překvapit. Plavovlasá kráska, která pořádá kurzy pro ženy o muže, jimž radí, jak se stát dokonalými milenci, a své okolí přesvědčuje o tom, že „genitálie jsou portálem k naší síle tvořit naplněný život, po kterém toužíme“, se na sociální síti nechala slyšet, že je součástí kultu.

„Kultu, který vymývá lidem mozky ke svobodnému a kritickému myšlení. Dodává jim odvahu, aby kladli otázky a věřili autoritě v sobě, kterou je jejich nezávislá bytost. Jsme dokonce tak hustý, že jim říkáme, že jejich rozdíly, jejich jinakost jsou jejich dary. Že jsou důležití,“ vysvětlovala na instagamu. Nejde tedy o nějakou šílenou sektu, ale o jakési sebepoznání a sebepřijetí.

„Na to, abyste do tohoto kultu (kultivace) své vlastní síly vstoupili, nemusíte procházet žádným šíleným procesem. Stačí mít odvahu být konečně tím, kdo jsem,“ doplnila.

VIDEO: Helena Houdová o rozvodu: Skončila jsem na kapačkách a málem umřela!

Video
délka: 02:24.38

Helena Houdová po rozvodu: Skončila jsem na kapačkách a málem umřela! Blesk TV

Nenápadně ovšem přiložila odkaz na své kurzy, čímž jasně naznačila, že ve skutečnosti nestačí mít pouze tolik zdůrazňovanou odvahu, ale i dostatek financí na svůj seberozvoj. Houdová prý mimochodem se svými klienty jedná vědecky, „ale zároveň využívá hluboké moudrosti našich předků, kvantovou fyziku, šamanské umění, léčení zvukem, metody epigenetiky, práci s energetickým polem a intuici“. Snímek, kterým svou nenápadnou reklamu ilustrovala, ovšem opět vyvolal nečekaně bouřlivou odezvu.

Houdová na oné fotce, kde má ruce zdvižené nad hlavou, ukazuje své zarostlé podpaží, což jejím všímavým fanouškům neuniklo, a někteří se dokonce nechali slyšet, že známá modelka vypadá jako z pravěku. „Chtělo by to se oholit,“ rýpali do blondýnky, která zazářila na Miss World (čehož prý dodnes hluboce lituje). „Chtělo by to dát svobodu ostatním být sami sebou. Třeba i s chlupama. Uleví se vám, dáte si tím totiž svobodu i sobě,“ reagovala však pohotově Houdová.

VIDEO: Houdová o svém životě: Já i děti jsme vegani, stará se o mě Bůh a škodlivé kampaně nefotím!

Video
délka: 02:56.15

Houdová o svém životě: Já i děti jsme vegani, stará se o mě Bůh a škodlivé kampaně nefotím! Blesk TV

Fotogalerie
83 fotografií