Jak vypadá Itálie o Vánocích? 

Vlastně moc nevím, Vánoce obvykle slavíme v Česku. Letos to bohužel nejde. Jelikož bychom museli při příjezdu do Čech nastoupit čtrnáctidenní karanténu, tak zůstaneme na Vánoce v Itálii. Nemohla bych si to dovolit kvůli klukům a Alessandrovi, který by s námi nemohl jet, protože nemá české občanství. Karanténa platí i na cizince, kteří jedou do Itálie, takže rodiče taky nemohou přijet. Letos nás tedy zastavil koronavirus, nemůžeme být spolu a mrzí mě to. Přála jsem si, aby moji rodiče letos přijeli k nám do Itálie, do Turína, kam jsme se přestěhovali. Bylo by to lepší, hlavně kvůli malé Vivienne, která je na cestování ještě moc malá. Navíc my neumíme jezdit moc nalehko, s malou taškou. Obzvlášť na Vánoce.  

Tedy taková malá italská vánoční premiéra?

Kromě posledních dvou let, pokud se nepletu, jsem se vždy vracela do Čech. Naposledy jsme tu zůstávali kvůli tomu, že kluci David a Louise odjížděli 25. prosince k tatínkovi (otcem je brankář Buffon, pozn. red.). Vlastně ještě jednou jsme byli v Itálii, v roce 2007, protože jsem 28. prosince rodila. Do Prahy už jsem tím pádem letět nemohla, ale že by to byly nějaké velké oslavy, to ne. Nikdy jsem nezažila pravé italské Vánoce. 

A dárky u vás nosí Ježíšek, nebo ten italský Babbo Natale?

Nosí je Ježíšek a klasicky čtyřiadvacátého večer. Pětadvacátého jsem většinou kluky vezla tátovi, bývalému manželovi. Jen musím říct, že se tady v Itálii špatně shání kapr, ale jednou mi ho rodiče přivezli. 

Píšou si děti Ježíškovi o dárky?

Ano, píšou, a do loňského roku na něj i věřily. Asi to byly poslední Vánoce, kdy to bylo skvělé, kdy mezi námi seděl někdo, kdo v toho Ježíška věří. V tu chvíli je to jiné, speciální. A letos? Když zvládneme být všichni pohromadě, tak budeme rádi. Příští rok už bude Vivinka ta, kterou Vánoce očarují, takže si je budeme ještě pár let užívat. Ale tradici s psaním dopisů Ježíškovi udržujeme a nepřestaneme. Kluci si píšou i letos. Také si pouštíme ve vaně lodičky a tím, že připravuje večeři mamina, tak máme domácí bramborový salát, rybí polévku a kapra, i když, jak jsem říkala, s tím je to složitější.