Po projevu prezidenta republiky Miloše Zemana se zpěvák Daniel Hůlka rozhodl vrátit státní vyznamenání jako gesto nesouhlasu s jeho názory a současným vedením země. Zklamalo ho, že si hlava státu, a do té doby jeho letitý přítel, myslí, že špatní podnikatelé mají v této těžké době zkrachovat a umělci bez práce vždy podávali nejlepší výkony právě o hladu. Nepříliš empatická slova si vzal Hůlka k srdci natolik, že 11. listopadu skutečně vrátil metál tak, že ho do kanceláře prezidenta republiky nechal poslat poštou.

„Prostřednictvím Kanceláře prezidenta republiky mi bylo sděleno, že nemají zájem přijmout ode mě vyznamenání osobně. Kancléř Vratislav Mynář mě telefonicky informoval, že vyznamenání ode mě nikdo nepřevezme, a požádal mě, abych ho zaslal poštou...,“ vysvětlil Daniel Hůlka, proč musel zvolit tuto netradiční cestu.

VIDEO: Dan Hůlka v Blesku: O dopisu Zemanovi, vrácení metálu a změně povahy

Video
délka: 26:42.60
Video se připravuje ...

Dan Hůlka v Blesku: O dopisu Zemanovi, vrácení metálu a změně povahy Petr Macek, Aleš Brunclík

Za své jednání se ze strany fanoušků dočkal rozporuplných reakcí. „Dane, díky za gesto. Nic to nezmění, ale aspoň jste dal jasně najevo nesouhlas se současným stavem naší země, na kterém má konání prezidenta svůj nemalý podíl. Lepší takové gesto, než mlčet...,“ zněl jeden z nejvíce lajkovaných komentářů pod fotkami z pošty. Kritika ale také pochopitelně nechyběla. „Za mě je to teda nerozvážnost, ale na druhou stranu, zase až takové zásluhy neměl, aby dostal takové ocenění. A myslím, že už toho ani ve své kariéře nikdy nedosáhne. Byla to jeho volba, rozhodl se svobodně. Je hezké, že se u toho alespoň stihnul i vyfotit,“ zní jízlivý názor nejmenované fanynky.

Objevila se i značná kritika, že Hůlka určitě ke státnímu vyznamenání dostal i jistý finanční obnos, a tak by přece měl vrátit do puntíku všechno, i zmíněné peníze. Domněnky některých fanoušků jsou ale podle zpěváka mylné, proto na to ve stejném příspěvku reagoval, aby nedorozumění objasnil. „Vzhledem k tomu, že mi mnoho lidí píše, zda jsem spolu s vyznamenáním vrátil peníze, chtěl bych tímto všem odpovědět, že ke státnímu vyznamenání není vyplácena žádná finanční odměna.“ uvedl Dan na svoji obhajobu.

VIDEO: Daniel Hůlka jako kočovník! S malou dcerkou a manželkou stále žijí v mobilheimu!

Video
délka: 01:21.60
Video se připravuje ...

Daniel Hůlka jako kočovník! S malou dcerkou a manželkou stále žijí v mobilheimu! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
41 fotografií