Podle nové knihy o slavném herci Větrák totiž právě Lohniskému přebral manželku, rovněž herečku, Zoru Jirákovou (†84). Stalo se tak během společného angažmá v plzeňském divadle a též Větrovec byl v té době ženatý. „Oba se rozvedli, Lohniský si brzy našel jinou partnerku a záhy poté odešel do Prahy,“ vzpomíná v knize publicisty Miroslava Graclíka Větrovcova dcera Jitka s tím, že vztah Josefa a Zory, kteří se brali v Plzni v létě roku 1953, vydržel sedm let.

S otcem a jeho novou rodinou Jitka neměla úplně ideální vztah. „Vídali jsme se jen dvakrát ročně na ulici. V bytě, který měl se Zorkou, jsem byla asi jen dvakrát. Spolu vychovávali Michaelu Lohniskou, se kterou jsem se do určitého věku vídala, ale žádný větší vztah to nebyl. Byly jsme každá jiná,“ dodává v knize Větrák Jitka.

Zora Jiráková zemřela po delší nemoci v neděli 23. března 2008 v Praze v nedožitých 85 letech. Svou dávnou lásku a druhého manžela Josefa Větrovce přežila o šest let. Václava Lohniského zradilo srdce na natáčení filmu Krakonoš a lyžníci v roce 1980.

VIDEO: Hujer z Marečku, podejte mi pero: Jeho hrob pustne!

Video
Video se připravuje ...

Hujer z Marečku, podejte mi pero: Jeho hrob pustne! Markéta Reinischová, Petr Soukup

Fotogalerie
14 fotografií