Půvabná blondýnka Ulrike Kotajná měla našlápnuto ke skutečně hvězdné kariéře. Coby spolužačka Barbory Kodetové (50) či Moniky Kvasničkové (50) zazářila v porevoluční komedii Pějme píseň dohola, kde ztvárnila objekt sexuálního zájmu mladého praktikanta v podání Václava Chalupy (46). Film však ve své době moc velký úspěch neslavil, popularity (a zřejmě i pochopení svérázného „sklepáckého“ humoru) se dočkal až po letech, a Kotajná zcela zmizela z hereckého světa. Podle režiséra (a zároveň také scenáristy výše zmiňovaného filmu) Jana Hřebejka (53) pak pracovala mimo jiné také jako recepční jedné postprodukční společnosti.

Blonďatá kráska zkoušela napřed štěstí v Itálii. Později ale poznala svého budoucího manžela a přesunula se s ním do Anglie, kde společně žili ve městě Chester. Právě od manžela Chrise přišla smutná zpráva o její náhlé smrti, kterou vzápětí začali její kolegové z umělecké branže šířit po sociálních sítích. Zareagovala na ni například herečka a režisérka Lucie Svobodová (49), herec a dabér Filip Čáp (49) či herečka Nela Boudová (42). Všichni byli v šoku, jelikož necelých padesát let, to skutečně není věk, kdy se člověk odebere na věčnost z přirozených příčin. V komentářích na facebooku zaznělo, že Kotajná měla zemřít údajně v noci, ze soboty na neděli.

VIDEO: Náhlá smrt krásné herečky Kotajné: Srdce ji zradilo ve 49 letech!

Video
délka: 00:35.56
Video se připravuje ...

Náhlá smrt krásné herečky Kotajné: Srdce ji zradilo ve 49 letech! Martina Šindelářová, Aleš Brunclík

A dokonce se proslýchalo, že příčinou měla být zástava srdce. Bohužel o něco později vyplavaly na povrch mnohem smutnější detaily jejího skonu… Podle Chrise jí bylo už delší dobu velice špatně a celý den prozvracela. „Prý to byl prasklý vřed,“ hlásila jedna z jejích známých, která byla s jejím mužem v kontaktu. „Do nemocnice jela až následující den. A k tomu se přidala zástava srdce...“ Dá se tedy spekulovat, že podobně jako manželka herce Jiřího Krampola (82) Hanka (†59), i Kotajná zkrátka vykrvácela – a to bylo důvodem onoho selhání srdečního svalu. V případě Krampolové se k tomu ale připočetl i celkový kolaps organismu, poničeného léty závislostí na prášcích, alkoholu a nikotinu.

VIDEO: Pohřeb herečky Daniely Krhutové (†47): Příliš mnoho hostů! Museli smutnit venku!

Video
délka: 38:58.04
Video se připravuje ...

Pohřeb herečky Daniely Krhutové (†47): Příliš mnoho hostů! Museli smutnit venku! Aleš Brunclík

Stejný osud mimochodem potkal herečku Danielu Krhutovou, která se proslavila hlavní rolí v pohádce Marie Růžička. Přestože na jejím parte bylo napsáno, že ji o život připravila dlouhodobá vážná nemoc, se kterou se potýkala, příčinou její smrti byl ve skutečnosti prasklý žaludeční vřed. Poslední rozloučení s přitažlivou tmavovláskou, která se kromě herectví věnovala i hudbě (a také své malé dcerce, co tu po ní zůstala), proběhlo koncem října v motolském krematoriu. Na jakém místě se na svůj poslední odpočinek vypraví Kotajná, která si svůj půvab i dlouhé kadeře zachovávala coby svou „obchodní značku“ až do své předčasné smrti, to ukáže nejspíš až čas.

Fotogalerie
48 fotografií