Dnes je tomu rok, co zemřel všemi zbožňovaný Karel Gott. Všem chybí, ale vzpomínky zůstanou. Jitka Zelenková, která s ním vystupovala 14 let, mu napsala dojemný dopis.

"Milý Karle, dlouho jsme se neviděli, ale je mi to jasný, máš toho moc. Ráno jsme zase byli v televizi s nějakým prastarým pořadem. Já to pokaždé propásnu, ale někdo mi dá vždycky echo. A je to docela sranda koukat na to po letech. Pokaždé si uvědomím, jak jsem šťastná, že jsem to s Tebou mohla zažívat. Minulý týden jsem si na Tebe vzpomněla cestou z vystoupení v Brně. Pár lidí se chtělo se mnou po vystoupení vyfotit, ale, Kájo, já se jim snad poprvé v životě omluvila. Chci být fit na práci, i když s koncerty to teď asi bude všelijak," píše zpěvačka, které ve skupině Ladislava Štaidla říkali »Naše Jituš«. 

VIDEO: Zelenková o Gottovi: Karel byl vždy tajemný, o dceři jsem nevěděla!

Video
délka: 29:39.29

Zelenková o Gottovi: Karel byl vždy tajemný, o dceři jsem nevěděla! Petr Macek, David Turek

"Ty bys to asi neodmítl, nebo třeba jo, co já vím. Ale určitě by to bylo elegantně. To jsem se od tebe vždycky snažila naučit, ale je to sakra těžký. Asi bys i nějak zavtipkoval. Tady dneska vtipkuje spousta lidí, ale nějak ti to není ono. Není to většinou ani chytrý, ani laskavý, jak jsme zvyklí od tebe. Moc se těším do kina na tu Tvoji premiéru. Ono je to vlastně za pár dní! Snad to do toho patnáctého vyjde a nepřijdou žádný pohromy. Jenom doufám, že to bude víc veselý než smutný," pokračuje Jitka, která vždy patřila k nejvýraznějším členkám souboru Karla Gotta.

"Těch smutných věcí je teď kolem nás spousta a byls to přece vždycky (no dobře, skoro vždycky) Ty, kdo v kapele držel pozitivního ducha a dobrou náladu, tak na Tebe spoléhám. Dneska hrajeme s klukama v Domažlicích. Jede s námi mladý sympatický zpěvák Adam, ten by se ti líbil! Tys sice vždycky preferoval sboristky, ale víš přece, že já mám radši kluky :-). Zazpíváme spolu Běž za svou láskou. V úterý jsme to hráli v jednom krásném kostele v Mladé Boleslavi. A představ si, lidi křičeli nadšením. Pořád na Tebe myslí. A já taky. Líbám a objímám. Jitka." 

VIDEO: Jitka Zelenková na narozeninách Karla Gotta: Nejdřív musím zaplatit

Video
délka: 01:51.98

Jitka Zelenková na narozeninách Karla Gotta: Nejdřív musím zaplatit David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
36 fotografií