Pořad věnovaný hlavně předcházení rizik při selhání srdce a první pomoci v ní probudil řadu vzpomínek. Pár kolegů by třeba mohlo žít déle.

Bylo to někdy na počátku 90. let. „To ještě fungovalo Divadlo hudby, dneska je tam Divadlo Radka Brzobohatého,“ popsala herečka. „Pepík tam slavil půlkulatiny. Kdo ho znal, ví, že ho bylo všude plno. Uměl si získat lidi, byl samá sranda. Jenže najednou se začal na jevišti potácet a zkolaboval,“ vylíčila vypjatou situaci Obermaierová.

Honem se volala sanitka. „Nikdo si netroufl s ním nějak manipulovat. Jen jsme mu rozepli knoflík košile u krku. Dneska je té osvěty hodně,“ chválí Jarka. Sama se na ní aktivně podílí. Pro BESIP například natočila s Jiřím Štědroněm (78) šoty pro televizi o tom, jak se chovat na silnici.

Bek (†76) tehdy ještě srdeční kolaps ustál, ale zdravotní problémy měl dál. V polovině 90. let dokonce musel odmítnout roli. Zdeněk Troška (67) ho chtěl obsadit do role mlynáře v pohádce Princezna ze mlejna. Herec mu ale vysvětlil, že má nohy oteklé jako konve a sotva chodí. Natož vyběhnout před kameru. Prodělal velké množství operací. Kolegové popisují, že se změnil a už to nebyl ten vstřícný, bodrý Bek, jak ho všichni znali. Herec nakonec podlehl zápalu plic.

Obermaierová ještě popsala osud herce Vladimíra Stacha (†48). „Měli jsme na DAMU na herectví Vítězslava Vejražku, ale učil nás i Stach. Byl členem pražského Realistického divadla. V roce 1974 zkoušel hru Ženitba, při generálce dostal infarkt a zemřel. Prý ho pohřbili v jeho divadelním kostýmu,“ prozradila herečka.

VIDEO: Jaroslava Obermaierová o Vánocích: Jsou to jen svátky pro děti, už je neslavím.

Video
délka: 03:01.52
Video se připravuje ...

Jaroslava Obermaierová o Vánocích: Jsou to jen svátky pro děti, už je neslavím. Pavlína Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
45 fotografií