Ještě v předvečer narozenin nechala hrobku svého muže Ivana Gottová očistit. Odstraněny byly také zbytky svíček, aby bylo pro ty nové, které budou lidé přinášet, co nejvíce prostoru a nebyl ohrožen ani hrob, ani jeho okolí, jak tomu bylo v minulosti. 

První trailer chystaného celovečerního filmu o Gottovi:

Video
Video se připravuje ...

První záběry z filmu KAREL Bontonfilm

Doprostřed náhrobního kamene dala vdova také umístit bohatou kytici s dojemným nápisem a věnováním od dcer Charlotte, Nelly, Lucie a dvou vnuků. Jméno nejstarší dcery Dominiky chybí. 

Od rána ke hrobu chodili fanoušci Karla. Také přibyl velký věnec od prezidenta Miloše Zemana. Krátce po půl jedenácté na hřbitov zavítal Gottův kmotřenec Patrik Rokl, který navštívil kromě Mistrova hrobu také poslední místo odpočinku svého otce Rudolfa, klavíristy a Gottova velkého kamaráda. 

V poledne pak dorazila také zpěvačka Šárka Rezková se staronovým přítelem Mirkem. I ona uctila památku Mistra smutečním věncem. Květinovou výzdobou přispělo i rádio Frekvence 1.

Video
Video se připravuje ...

Nejdojemnější řeč Jiřiny Bohdalové: Takhle se rozloučila s Gottem. Česká televize

Na Slavíka zavzpomínala též americká ambasáda na svém twitteru. „Karel Gott by dnes oslavil 81. narozeniny. Připomínáme si ho fotkou z roku 1981, kdy navštívil centrum americké country, město Nashville.“

 

Celkově se ale na hřbitově čekala asi ještě větší účast a též přítomnost Karlových kolegů a přátel. Většina z nich ale asi dává přednost tiché vzpomínce a na hřbitov se přijde podívat jindy.

 

Video
Video se připravuje ...

Poslední cesta Karla Gotta (†80): Podívejte se na vynášení rakve za jeho zpěvu. 

Fotogalerie
142 fotografií