„Psal takové věci, jako že jezdíme pořád ožralí a necháváme si pak od pojišťovny proplácet dopravní nehody. To byla vyloženě pomluva,“ rozohní se i po letech Lou Fanánek Hagen při vzpomínce na jedy, které zhrzený František Sahula pouštěl do světa o svých někdejších kolezích a kamarádech z kapely Tři sestry.

„Měl dokonce svůj blog. Tak jako je teď facebook, tak tenkrát byly blogy a on v tom svém psal tyhlety jedůvky,“ pamatuje si velmi dobře frontman kapely. S Františkem Sahulou si to ale tehdy vyříkávat nešel.

My jsme to neřešili. Nemělo to cenu. Byl schopný to popřít. Řekl by, že to nepsal on, ale že to na blog někdo podvrhl,“ myslí si na základě tehdejších zkušeností s Františkem Sahulou Fanánek. Nadaného kytaristu a zpěváka totiž v té době silně ovládal démon alkoholu. Staré křivdy nicméně odvál čas.

VIDEO: Sahulovy největší podpásovky: Fanánek odtajnil staré křivdy, přesto mu dnes chybí

Video
délka: 02:52.28
Video se připravuje ...

Sahulovy největší podpásovky: Fanánek odtajnil staré křivdy, přesto mu dnes chybí Kisa Císařová

Letos v květnu to totiž bylo už dvanáct let, kdy Františka Sahulu připravili o život dva mladí vrahové při noční cestě z hospody v chatové oblasti Skuheř nedaleko Prahy. S odstupem času Fanánek potvrzuje známé rčení, že o mrtvých jen dobře. „To všechno odnesl čas, jak zpíval Walda. Teď už nám pár let chybí. Všechno přebolelo,“ je přesvědčený zpěvák.

„Smrtka je velký účetní. A tyhle věci se pak pominou, protože už je to jiná etapa. Dneska nám chybí. A nebojím se říct, že některé jeho písničky byly geniální,“ myslí si Fanánek, který nedávno s ostatními členy kapely Tři sestry otevřel na pražském Žižkově hospodu Na Staré kovárně. A právě tu má Fanánek s Františkem Sahulou bytostně spojenou. Do stejnojmenné původní ještě v pražské čtvrti Braník totiž tehdy šestnáctiletého Fanánka František Sahula vodil na pivo. Jelikož Sahula už byl přes rok plnoletý, dobře znal pražské hospody a věděl, kde „nalejou“ i těm, kteří na osmnácté narozeniny teprve čekali.

VIDEO: Šokující slova Jandy a Fanánka na svatbě Aleše Brichty! Co řekli ve svých gratulacích?

Video
délka: 01:22.94
Video se připravuje ...

Šokující slova Jandy a Fanánka na svatbě Aleše Brichty! Co řekli ve svých gratulacích? David Turek

Fotogalerie
41 fotografií