Kdo by to byl čekal, že když se z obrazovek v roce 1994 poprvé ozvalo „Čágo bélo, šílenci,“ stane se jen o něco málo později z původkyně této hlášky neuvěřitelná hvězda. Netrvalo dlouho a Tereza Pergnerová alias moderátorka legendární hudební hitparády Eso stála na vrcholu slávy. Její nízký věk a v kombinaci s rychle nabitou popularitou si vybraly svou daň. Experiment s nejrůznějšími látkami měnícími stav mysli se - jak už to tak bývá - zvrhl v regulérní drogovou závislost. A trvalo pořádných pár let, než se Tereze Pergnerové podařilo s pomocí odborníků nad démony závislosti zvítězit.

Tou dobou už byla matkou syna Samuela (19) a měla za sebou i fotky pro pánský časopis, na kterých ukázala úplně vše. Potřebovala totiž tehdy peníze. Hodně a rychle. Hanbaté snímky dodnes kolují internetem a Tereza Pergnerová nejednou přiznala, jak moc je jí to nepříjemné. Minulost ale nelze změnit. Nehledě k tomu, že ani dětství a především dospívání neměla Tereza Pergnerová zrovna idylické a bezproblémové.  

VIDEO: Tereza Pergnerová: Manžel se z tatínka předělal na maminku!

Video
délka: 00:55.11

Tereza Pergnerová: Manžel se z tatínka předělal na maminku! David Turek, Aleš Brunclík

Ačkoli dnes na svého zesnulého otce Eduarda Pergnera jeho jediná dcera s láskou vzpomíná, jejich vztah rozhodně nebyl nic záviděníhodného. Táta Eduard totiž při výchově dcery uplatňoval metodu cukru a biče a to v poměru se značnou převahou druhého jmenovaného. Místo aby svou dceru podporoval, měl uznávaný scénárista často výhrady k jejímu vzhledu. Dokonce měl Tereze důrazně doporučit, aby vystupovala chytře, když už jí osud nenadělil krásu. V pubertě pak prý chtěl Eduard Pergner mít absolutní kontrolu nad tím, s jakými kluky se budoucí moderátorská hvězda stýká. Nikdo mu prý pro dceru nebyl dost dobrý.

Svízele a nástrahy osudu ale Tereza Pergnerová překonala. Kromě syna Samuela vychovává dceru Nathálii (12) a práci v šoubyznbysu si dnes pečlivě volí. Nejen moderátorské dovednosti ale také svou empatii měla možnost naposledy zúročit a předvést v pořadu Mise nový domov. V něm Tereza Pergnerová společně s jeho účastníky naplno prožívá jejich často nelehké osudy. A pro ty má moderátorka nefalšované pochopení.

VIDEO: Akce nový domov: Opadaná omítka, starý nábytek a minimum prostoru! 

Video
délka: 00:49.95

Akce nový domov: Opadaná omítka, starý nábytek a minimum prostoru! TV Nova